Ogłoszenia - 2018-05-13

     I.            W ubiegłym tygodniu:

1.      Bóg zapłać osobom które wzięły udział w procesji z racji I niedzieli miesiąca. Bóg zapłać także Zelatorom i członkom Kółek Różańcowych za udział w zmiance, która odbyła się po Mszy wieczorowej. 26 maja, w sobotę jedziemy z pielgrzymką do Kodnia i Kostomłot. Wyjazd jest fundowany przez p. Mariusza Zańko. Odpłata uczestnika to koszt ubezpieczenia 5 zł. Jest jeszcze 7 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.

2.      We wtorek – 8 maja – z racji św. Stanisława modliliśmy się w intencji śp. Ks. Stanisława Dadasa. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a w szczególności dziękujemy Kółkom Różańcowym, Pszczelarzom i wspólnocie AA za ofiarowane Msze św. W dzień imienin ks. Stanisława Pan powołał do wieczności śp. Alfreda Dadasa – ojca ks. Stanisława. Pogrzeb odbył się w ubiegły czwartek. Z naszej parafii na pogrzebie była delegacja.

 II.            Dzisiaj – VII niedziela wielkanocna

1.      W Parczewie – Diecezjalny Dzień Rodziny. Początek o godz. 10:30. Informacje na stronie parafialnej. 

2.      Nabożeństwo fatimskie od godz. 17:00

3.      13 i 14 maja ( niedziela – poniedziałek ) – swoje święto obchodzić będzie Szkoła Muzyczna. Dzisiaj  koncert o godz. 19:00 w kościele św. Ludwika, a w poniedziałek o 17:00 w Sali Domu Kultury. 15 maja mija czas na składanie podań o przyjęcie do Szkoły Muzycznej na rok 2018/2019. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub po koncertach.

1.      Kurs Alpha dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 19:00

III.            W tygodniu:

1.      Przygotowanie do I komunii według harmonogramu wywieszonego w gablocie i podanego w Internecie.

2.      W piątek od godz. 16:00 do 17:30 spowiedź dzieci wg. harmonogramu podanego w gablocie i na stronie internetowej. W tym czasie dzieci mają bezwzględne pierwszeństwo w spowiedzi.  Rodziców i inne osoby zainteresowane zapraszamy do spowiedzi wcześniej w tygodniu. Jak zwykle 30 min przed Mszą św. i dodatkowo 16 i 17 maja (środa i czwartek ) w godz. 19:00 – 20:00.

3.      I komunia – w sobotę o godz. 12:00

IV.            W przyszłą niedzielę

·        odbędzie się poświęcenie pól w Korolówce i w Lucie – o godz. 15:00

  V.            Inne sprawy

1.      Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli wypełnione ankiety. Wpłynęło 129 ankiet. Rozstrzał spraw poruszanych w ankietach jest bardzo szeroki. Niektóre uda się z pewnością załatwić dość szybko, inne będą wymagały dłuższego czasu. Są też takie które, wykraczają poza kompetencje parafii bo należą np. do prawa liturgicznego ( o tym decyduje papież ) bądź innych organów – jak chociażby sprawa organizacji cmentarza komunalnego. Niemniej jesteśmy jako duszpasterze zadowoleni z każdego Waszego głosu i z pewnością pomoże on zrozumieć lepiej Wasze patrzenie na parafię.

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.
Akcja Katolicka
Leszek Popik
Parafialny Odziałał Akcji Katolickiej (POAK) istnieje przy naszej parafii od 16 listopada 1997 roku.