Ogłoszenia 2018-06-03

I. W ubiegłym tygodniu:

Za nami uroczystości Bożego Ciała. Jeszcze raz dziękuję osobom przygotowującym ołtarze oraz biorącym aktywny udział w procesji. Dziękuję także za wspólną modlitwę na wieczornej adoracji.

II. Dzisiaj

1. Uroczystość 50 lecia kapłaństwa Chrystusowego ks. Prałata.

2. Wieczorem – ostatnie spotkanie kursu Alpha. Od wczoraj trwa nowenna do Ducha Św. przygotowująca do sakramentu bierzmowania. Codziennie, podczas nabożeństwa czerwcowego. W ramach wieczornego nabożeństwa, o godz. 17:30, także procesja oktawy Bożego Ciała. Do najbliższego czwartku.

Także dzisiaj.

3. I niedziela miesiąca. Zmianki Kółek Różańcowych.

4. Puszka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

III. W tygodniu

1. We wtorek egzamin kandydatów do bierzmowania. O godz. 14:00 gromadzimy się w kościele.

2. Najważniejszym wydarzeniem w najbliższym tygodniu dla naszej parafii będzie odpust Serca Jezusowego. Msze św. odpustowe w piątek o godz. 10:30 i o godz. 18:00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W najbliższym tygodniu wielkie uroczystości 200 lecia naszej diecezji. Od najbliższego czwartku w Janowie Podlaskim będzie obradować konferencja episkopatu polski. W sobotę uroczysta Msza św. transmitowana przez telewizję TRWAM.  Informacje o transmisjach medialnych podane są w gablocie.

IV. Za tydzień,

W niedzielę wieczorem w sali wielofunkcyjnej będzie można obejrzeć film o różańcu – Teraz i w godzinę śmierci. O godz. 19:00. Informacje w gablocie.

V. Inne

1. W najbliższą sobotę o godz. 19:00 odbędzie się koncert organizowany przez Szkołę Muzyczną. Szczegóły na plakacie w gablocie. Koncert odbędzie się albo w Amfiteatrze Włodawskim albo na naszej Sali wielofunkcyjnej. Zależeć to będzie od pogody.

2. Za dwa tygodnie – odbędzie się we Włodawie – Marsz dla życia. Szczegóły organizacyjne na plakacie w gablocie.

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.
Akcja Katolicka
Leszek Popik
Parafialny Odziałał Akcji Katolickiej (POAK) istnieje przy naszej parafii od 16 listopada 1997 roku.