Ogłoszenia - 2018-06-10

I.W ubiegłym tygodniu:

1.    Oktawa Bożego Ciała i uroczystości odpustowe. Bóg zapłać za zaangażowane i udział. Bóg zapłać za dary na stół odpustowy.

2.    Zakończyliśmy kurs Alpha dla młodzieży. Bóg zapłać animatorom ze wspólnoty Odnowy w Duchy Św. i z Domowego Kościoła. Dziękuję także paniom, które pomagały przygotować poczęstunek.

3.    Jak zapewne zauważyliście udało się trochę uporządkować drzewa, krzewy i inną roślinność na placu przed kościołem. Bóg zapłać p. Jerzemu Dybkowi i ekipie kościelnej za wykonane prace.

II.Dzisiaj

1.    Dziękczynienie za dwustolecie naszej diecezji. We czwartek i w sobotę dziękczynienie z udziałem episkopatu polski odbyło się w Janowie i Siedlcach. Dzisiejszy dzień to dziękczynienie w diecezji. Warto zapoznać się z publikacjami w „Echu katolickim” a także dotyczące Sługi Bożego Biskupa Świrskiego.

2.    Penitencjaria Apostolska udzieliła łaski odpustu wszystkim wiernym, którzy będą uczestniczyć we Mszach św., 10 czerwca 2018 r., w Niedzielę Dziękczynienia, w kościołach i kaplicach na terenie diecezji siedleckiej, pod zwykłymi warunkami.

3.    Dzisiaj wieczorem, o godz. 19:00 wyświetlany będzie pełnometrażowy film o różańcu – Teraz i w godzinę śmierci. Opowiada on współczesne historie dotyczące modlitwy różańcowej i mocy jej działania.

4.    Także dzisiaj wieczorem, po Mszy św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla młodzieży, świadków i rodzin przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

5.    W zakrystii są do odebrania płyty ze zdjeciami i filmem z uroczystości pierwszokomunijnych.

III.W tygodniu

1.    We wtorek o godz. 16:00 grupa naszej młodzieży przyjmie sakrament bierzmowania. Obejmijmy ich naszą modlitwą.

2.    We środę – 13 czerwca, w Orchówku odpust św. Antoniego. Suma odpustowa o godz. 11:30. Zapraszamy także do wspólnego pielgrzymowania do Orchówka. Nawiązując do dawnej tradycji chcemy z modlitwą różańcową pieszo nawiedzić Sanktuarium w Orchówku. Byłoby pięknie gdybyśmy idąc nieśli także przynajmniej jedną chorągwie i feretron. Wyjście o godz. 16:30 sprzed naszego kościoła. Idziemy przez rondo, ul. Korolowską do Okunińskiej i dalej Nadbużańską.

IV.Za tydzień( 17 czerwca )

1.    Podczas Mszy św. o godz. 10:30 dzieciom, które ukończyły 9 pierwszych piątków miesiąca będą rozdawane dyplomiki. Zapraszamy.  

2.    W przyszłą niedzielę odbędzie się we Włodawie – Marsz dla życia. Szczegóły organizacyjne na plakacie w gablocie.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Jarosław Szewczyk. Wieczny odpoczynek ...

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.
Akcja Katolicka
Leszek Popik
Parafialny Odziałał Akcji Katolickiej (POAK) istnieje przy naszej parafii od 16 listopada 1997 roku.