Ogłoszenia - 2018-06-17
2018-06-17

I.W ubiegłym tygodniu:

1. Za nami bierzmowanie. We wtorek, grupa 88  osób przyjęła sakrament bierzmowania. Dziękuję ks. Krzysztofowi za całoroczną pracę z młodzieżą. Ks. Kamilowi i ks. Prałatowi za pomoc sakramentalną i organizacyjną. Młodym ludziom, którzy przyjęli sakrament Ducha Św. życzymy, by mocą łaski tego sakramentu coraz głębiej wchodzili w doświadczenie bycia chrześcijaninem.

2. We środę, na św. Antoniego, pielgrzymowaliśmy do Orchówka. Było nas ponad 120 osób. Dziękujemy za wspólną modlitwę w drodze i zapraszamy na następne tego typu wydarzenia.

II.Dzisiaj

1. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 dzieci, które ukończyły dziewięć pierwszych piątków miesiąca otrzymają pamiątkowe dyplomiki.

2. Dzisiaj we Włodawie - Marsz dla życia. Msza św. w kościele św. Ludwika o godz. 12:00 a później przejście ulicami Włodawy. Marsz skończy się w ogrodach paulińskich piknikiem rodzinnym. Szczegóły na plakatach.  

III.W tygodniu

1. Jutro swoją rocznicę święceń przeżywać będą ks. Kamil i ks. Krzysztof. Uroczystości ks. Krzysztofa odbędą się w naszym kościele o godz. 18:00. Gościć będziemy także księży, którzy byli święceni razem z ks. Krzysztofem.

2. Zakończenie roku szkolnego. W piątek o godz. 8:00 Msza św. dziękczynna w intencji nauczycieli, dzieci i pracowników szkół. 

3. W sobotę – Dzień Ojca – informacja dla dzieci, żeby nie zapomniały.

IV.Za tydzień

1. Pierwsza niedziela wakacji.

2. Przełom czerwca i lipca to zwykle zmiany personalne w parafiach naszej diecezji. Wraz z końcem czerwca z naszej parafii odejdzie ks. Kamil. Uroczyście za posługę ks. Kamila dziękować będziemy w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:30. Od 1 lipca przybędą dwaj księżą: ks. Michał Burdach i ks. Łukasz Michaluk. Ich fotografie wywieszone są w gablocie.

3. Grupa modlitewna „Matki w modlitwie” z naszej parafii zaprasza wszystkie matki, pragnące zawierzyć swoje dzieci Panu Jezusowi do wspólnej modlitwy w niedziele na godz. 15:00. Najpierw adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia, a po adoracji Msza św. w intencji: o lepszy świat dla dzieci i młodzieży.

V.W najbliższym czasie

1. Na początku lipca dokładnie 2 obchodzić będziemy diecezjalny dzień chorych w Kodniu. Tradycyjnie organizowany jest wyjazd do Kodnia na te uroczystości. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Irena Cherszepska. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia - 2018-06-10
2018-06-09

I.W ubiegłym tygodniu:

1.    Oktawa Bożego Ciała i uroczystości odpustowe. Bóg zapłać za zaangażowane i udział. Bóg zapłać za dary na stół odpustowy.

2.    Zakończyliśmy kurs Alpha dla młodzieży. Bóg zapłać animatorom ze wspólnoty Odnowy w Duchy Św. i z Domowego Kościoła. Dziękuję także paniom, które pomagały przygotować poczęstunek.

3.    Jak zapewne zauważyliście udało się trochę uporządkować drzewa, krzewy i inną roślinność na placu przed kościołem. Bóg zapłać p. Jerzemu Dybkowi i ekipie kościelnej za wykonane prace.

II.Dzisiaj

1.    Dziękczynienie za dwustolecie naszej diecezji. We czwartek i w sobotę dziękczynienie z udziałem episkopatu polski odbyło się w Janowie i Siedlcach. Dzisiejszy dzień to dziękczynienie w diecezji. Warto zapoznać się z publikacjami w „Echu katolickim” a także dotyczące Sługi Bożego Biskupa Świrskiego.

2.    Penitencjaria Apostolska udzieliła łaski odpustu wszystkim wiernym, którzy będą uczestniczyć we Mszach św., 10 czerwca 2018 r., w Niedzielę Dziękczynienia, w kościołach i kaplicach na terenie diecezji siedleckiej, pod zwykłymi warunkami.

3.    Dzisiaj wieczorem, o godz. 19:00 wyświetlany będzie pełnometrażowy film o różańcu – Teraz i w godzinę śmierci. Opowiada on współczesne historie dotyczące modlitwy różańcowej i mocy jej działania.

4.    Także dzisiaj wieczorem, po Mszy św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla młodzieży, świadków i rodzin przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

5.    W zakrystii są do odebrania płyty ze zdjeciami i filmem z uroczystości pierwszokomunijnych.

III.W tygodniu

1.    We wtorek o godz. 16:00 grupa naszej młodzieży przyjmie sakrament bierzmowania. Obejmijmy ich naszą modlitwą.

2.    We środę – 13 czerwca, w Orchówku odpust św. Antoniego. Suma odpustowa o godz. 11:30. Zapraszamy także do wspólnego pielgrzymowania do Orchówka. Nawiązując do dawnej tradycji chcemy z modlitwą różańcową pieszo nawiedzić Sanktuarium w Orchówku. Byłoby pięknie gdybyśmy idąc nieśli także przynajmniej jedną chorągwie i feretron. Wyjście o godz. 16:30 sprzed naszego kościoła. Idziemy przez rondo, ul. Korolowską do Okunińskiej i dalej Nadbużańską.

IV.Za tydzień( 17 czerwca )

1.    Podczas Mszy św. o godz. 10:30 dzieciom, które ukończyły 9 pierwszych piątków miesiąca będą rozdawane dyplomiki. Zapraszamy.  

2.    W przyszłą niedzielę odbędzie się we Włodawie – Marsz dla życia. Szczegóły organizacyjne na plakacie w gablocie.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Jarosław Szewczyk. Wieczny odpoczynek ...

Ogłoszenia 2018-06-03
2018-06-03

I. W ubiegłym tygodniu:

Za nami uroczystości Bożego Ciała. Jeszcze raz dziękuję osobom przygotowującym ołtarze oraz biorącym aktywny udział w procesji. Dziękuję także za wspólną modlitwę na wieczornej adoracji.

II. Dzisiaj

1. Uroczystość 50 lecia kapłaństwa Chrystusowego ks. Prałata.

2. Wieczorem – ostatnie spotkanie kursu Alpha. Od wczoraj trwa nowenna do Ducha Św. przygotowująca do sakramentu bierzmowania. Codziennie, podczas nabożeństwa czerwcowego. W ramach wieczornego nabożeństwa, o godz. 17:30, także procesja oktawy Bożego Ciała. Do najbliższego czwartku.

Także dzisiaj.

3. I niedziela miesiąca. Zmianki Kółek Różańcowych.

4. Puszka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

III. W tygodniu

1. We wtorek egzamin kandydatów do bierzmowania. O godz. 14:00 gromadzimy się w kościele.

2. Najważniejszym wydarzeniem w najbliższym tygodniu dla naszej parafii będzie odpust Serca Jezusowego. Msze św. odpustowe w piątek o godz. 10:30 i o godz. 18:00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W najbliższym tygodniu wielkie uroczystości 200 lecia naszej diecezji. Od najbliższego czwartku w Janowie Podlaskim będzie obradować konferencja episkopatu polski. W sobotę uroczysta Msza św. transmitowana przez telewizję TRWAM.  Informacje o transmisjach medialnych podane są w gablocie.

IV. Za tydzień,

W niedzielę wieczorem w sali wielofunkcyjnej będzie można obejrzeć film o różańcu – Teraz i w godzinę śmierci. O godz. 19:00. Informacje w gablocie.

V. Inne

1. W najbliższą sobotę o godz. 19:00 odbędzie się koncert organizowany przez Szkołę Muzyczną. Szczegóły na plakacie w gablocie. Koncert odbędzie się albo w Amfiteatrze Włodawskim albo na naszej Sali wielofunkcyjnej. Zależeć to będzie od pogody.

2. Za dwa tygodnie – odbędzie się we Włodawie – Marsz dla życia. Szczegóły organizacyjne na plakacie w gablocie.

Ogłoszenia - 2018-05-27
2018-05-26

I.  W ubiegłym tygodniu:

1.  Za nami biały tydzień. We czwartek dzieci modliły się w Kodniu. Bóg zapłać paniom katechetkom i ks. Kamilowi za zorganizowanie wyjazdu.

2.  Wczoraj odbyła się także autokarowa pielgrzymka do Kodnia. Dziękujemy p. Mariuszowi Zańko za przygotowanie i sfinansowanie wyjazdu.

3. Wczoraj obchodziliśmy Dzień Matki – przypominamy, w Polsce Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca.

4. Wczoraj w Suchawie odbyło się skupienie dla kandydatów do bierzmowania. Zbliża się dzień bierzmowania – od najbliższej soboty rozpoczynamy nowennę przygotowującą do przyjęcia tego sakramentu. W najbliższą niedzielę wieczorem kolejne spotkanie w ramach kursu Alpha.

II.  Dzisiaj – Niedziela Trójcy Św.

1. Rocznica I komunii św. Bóg zapłać rodzicom za troskę i towarzyszenie dzieciom w tym ważnym wydarzeniu. Część dzieci obeszło pierwsze piątki miesiąca. Chcemy je uhonorować pamiątkowymi dyplomikami, ale do tych dyplomików potrzebne są nam aktualne zdjęcia dzieci. Dlatego bardzo prosimy by dzieci, które oddały nam książeczki z I piątkami bezpośrednio po Mszy św. podeszły do drzwi do zakrystii.

2. Poświęcenie pól dzisiaj

     a) Okuninka – o 8:00 przy krzyżu

     b) Suchawa – 15:00

III.  W tygodniu

1.   We wtorek zapraszamy Zelatorów Kółek Różańcowych na spotkanie. Początek o 19:00.

2.  Najważniejsze wydarzenie to Uroczystość Bożego Ciała – Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jak w latach poprzednich Msze św. tego dnia będą odprawiane w następującym porządku: 7:00, 10:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Osoby niosące podczas procesji chorągwie, feretrony, czy inne elementy prosimy o wcześniejsze ich przejrzenie i zadbanie o prawidłowy wygląd. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Dzieci komunijne i rocznicowe zapraszamy do udziału w procesji w uroczystych strojach. Mamy nadzieję, że dziewczęta pokażą się nam z przepięknymi wianuszkami z naturalnych kwiatów.

3.  Głównym wydarzeniem dnia Uroczystości Bożego Ciała jest Eucharystia i wielka procesja. Dla uczczenia Jezusa w Eucharystii i dla wyciszenia serca tego dnia wieczorem zapraszamy do kościoła, na adorację Najświętszego Sakramentu. W godzinach 19:00 – 21:00. Adoracja odbędzie się w całkowitej ciszy. Zakończymy ją o 21 indywidualnym błogosławieństwem i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. W czasie adoracji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty, co jest ułatwieniem przed czekającym nas I piątkiem miesiąca.

4.  W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek chcemy odwiedzić chorych od godz. 9:00. Serdecznie prosimy rodziców dzieci komunijnych o wsparcie swoich dzieci w przeżywaniu I piątków miesiąca.

5.  I niedziela. Procesja przed Mszą wieczorną i zmianki KR. Informacja dla sióstr i braci  z Kółek Różańcowych – obiecany przez ks. Proboszcza film będzie najprawdopodobniej wieczorem w niedzielę – 17 czerwca.   

IV.  Za tydzień,

1.  W niedzielę, na Mszy św. o godz. 12:00 uroczystość 50-cio lecia kapłaństwa ks. Prałata.

2.  Puszka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

V.  Inne

1.  Po zakończeniu oktawy Bożego Ciała, w piątek, 8 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego – odpust w naszej parafii. Msza św. odpustowa z procesją o godz. 10:30 i wieczorem o godz. 18:00.

2.  Katechezy chrzcielne.

Otrzymaliśmy wiele zapytań o katechezy przygotowujące do sakramentu chrztu. W najbliższą środę ( 30 maja ) rozpoczniemy nowy cykl katechez. Będzie to prawdopodobnie ostatni cykl przed przerwą wakacyjną. Początek spotkania o godz. 19:30.

3. W sobotę, 2 VI w Okunince  „Żelazny triatlon”. W Godz. 13:15 – 15:30 Zamknięta będzie droga Jezioro Białe – Orchówek

Zmarli w tym tygodniu: + Krystyna Wawryszuk. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia - 2018-05-20
2018-05-19

I.W ubiegłym tygodniu:

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia była I komunia św. Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom. Życzymy by doświadczenie obecności Jezusa w sercu dało siłę do pogłębienia jedności w życiu. Dziękujemy także tym rodzicom, którzy w piątek z wielkim zaangażowaniem sprzątali kościół. Trwa biały tydzień. Codziennie o godz. 17:30 zbieramy się w kościele z wyjątkiem czwartku gdy dzieci z opiekunami jadą do Kodnia i tam będą uczestniczyć we Mszy św.

II.Dzisiaj

1. – VIII niedziela wielkanocna - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – Zielone Świątki. Dziś w całym kościele możemy uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie publicznym O STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDZ.

2. Dzisiaj kończy się okres przyjmowania komunii św. wielkanocnej.

3. Poświecenie pól w Korolówce i w Lucie – o godz. 15:00

4. Dzisiaj o godz. 19:00 Kurs Alpha dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. W przyszłym tygodniu, w sobotę, skupienie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w Suchawie. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 12 czerwca a więc za nieco więcej niż trzy tygodnie. Egzamin kurialny 5 czerwca a więc za dwa tygodnie. Spotkanie sobotnie w Suchawie jest jednym z ostatnich spotkań i jest bardzo ważne. Obecność obowiązkowa. Młodzież dociera do Suchawy i wraca własnym transportem. Początek o godz. 10:00.

III.W tygodniu

1. Jutro obchodzimy Święto  Najświętszej  Maryi  Panny, Matki Kościoła– Drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

IV. Za tydzień,

1. W niedzielę dzieci kl. IV obchodzą rocznicę I komunii św. Msza św. O godz. 12:00.

             Spowiedź przed rocznicą I komunii:
             w tygodniu poprzedzającym uroczystość 30 min. przed Mszą św. oraz
·                       25 maja ( piątek )
                                 w godz. 16:30 – 17:30
                                 w godz. 18:40 – 19:30
·                       26 maja ( sobota ) w godz. 7:30 – 8:30
 
2. Poświęcenie pól w niedzielę ( 27 V ) :
          a. Okuninka – o 8:00 przy krzyżu
          b. Suchawa – 15:00

V. Za dwa tyg.

3 czerwca podczas Mszy św. będzie świętować dzień wdzięczności za sakrament kapłaństwa nasz ks. Prałat. O godz. 12:00 będzie sprawował Mszę św. dziękczynną za 50 lat posługi kapłańskiej. W związku z tym konieczne były małe korekty godzin odprawiania intencji w niedzielę – 3 czerwca. Intencje są już wywieszone w gablocie. Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z nowym programem.

VI.Inne

W tym tygodniu zmarł: + Ryszard Kulpiński. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia - 2018-05-13
2018-05-13

     I.            W ubiegłym tygodniu:

1.      Bóg zapłać osobom które wzięły udział w procesji z racji I niedzieli miesiąca. Bóg zapłać także Zelatorom i członkom Kółek Różańcowych za udział w zmiance, która odbyła się po Mszy wieczorowej. 26 maja, w sobotę jedziemy z pielgrzymką do Kodnia i Kostomłot. Wyjazd jest fundowany przez p. Mariusza Zańko. Odpłata uczestnika to koszt ubezpieczenia 5 zł. Jest jeszcze 7 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.

2.      We wtorek – 8 maja – z racji św. Stanisława modliliśmy się w intencji śp. Ks. Stanisława Dadasa. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a w szczególności dziękujemy Kółkom Różańcowym, Pszczelarzom i wspólnocie AA za ofiarowane Msze św. W dzień imienin ks. Stanisława Pan powołał do wieczności śp. Alfreda Dadasa – ojca ks. Stanisława. Pogrzeb odbył się w ubiegły czwartek. Z naszej parafii na pogrzebie była delegacja.

 II.            Dzisiaj – VII niedziela wielkanocna

1.      W Parczewie – Diecezjalny Dzień Rodziny. Początek o godz. 10:30. Informacje na stronie parafialnej. 

2.      Nabożeństwo fatimskie od godz. 17:00

3.      13 i 14 maja ( niedziela – poniedziałek ) – swoje święto obchodzić będzie Szkoła Muzyczna. Dzisiaj  koncert o godz. 19:00 w kościele św. Ludwika, a w poniedziałek o 17:00 w Sali Domu Kultury. 15 maja mija czas na składanie podań o przyjęcie do Szkoły Muzycznej na rok 2018/2019. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub po koncertach.

1.      Kurs Alpha dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 19:00

III.            W tygodniu:

1.      Przygotowanie do I komunii według harmonogramu wywieszonego w gablocie i podanego w Internecie.

2.      W piątek od godz. 16:00 do 17:30 spowiedź dzieci wg. harmonogramu podanego w gablocie i na stronie internetowej. W tym czasie dzieci mają bezwzględne pierwszeństwo w spowiedzi.  Rodziców i inne osoby zainteresowane zapraszamy do spowiedzi wcześniej w tygodniu. Jak zwykle 30 min przed Mszą św. i dodatkowo 16 i 17 maja (środa i czwartek ) w godz. 19:00 – 20:00.

3.      I komunia – w sobotę o godz. 12:00

IV.            W przyszłą niedzielę

·        odbędzie się poświęcenie pól w Korolówce i w Lucie – o godz. 15:00

  V.            Inne sprawy

1.      Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli wypełnione ankiety. Wpłynęło 129 ankiet. Rozstrzał spraw poruszanych w ankietach jest bardzo szeroki. Niektóre uda się z pewnością załatwić dość szybko, inne będą wymagały dłuższego czasu. Są też takie które, wykraczają poza kompetencje parafii bo należą np. do prawa liturgicznego ( o tym decyduje papież ) bądź innych organów – jak chociażby sprawa organizacji cmentarza komunalnego. Niemniej jesteśmy jako duszpasterze zadowoleni z każdego Waszego głosu i z pewnością pomoże on zrozumieć lepiej Wasze patrzenie na parafię.

Ogłoszenia - 2018-05-06
2018-05-06

      I.            W ubiegłym tygodniu:

1)      Za nami Warsztaty dla ojców. Odbyły się w ubiegłą niedziele. Było 15 panów. Dobrze spożytkowany czas.

2)      W piątek odwiedziliśmy chorych – Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie.

3)      Od wtorku- trwają nabożeństwa majowe - codziennie o godz. 17:30, zapraszamy do licznego udziału. Zapraszamy też pod krzyże i kapliczki.

4)      W czwartek- obchodziliśmy UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI. Bóg zapłać za wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny i za udział w uroczystościach tak pięknie przygotowanych przez nasze władze

   II.            Dzisiaj – VI niedziela wielkanocna

1.      Przed kościołem rozdawana jest gazeta ewangelizacyjna – Dobre Nowiny

2.      Podczas Mszy św o godz. 10:30. modlimy się w intencji Strażaków z Włodawy i całego powiatu.

3.      Dzisiaj I niedziela miesiąca. Wieczorem wystawienie Najświętszego Sakramentu, majowe, po majowym procesja dookoła kościoła. Następnie Msza św. Po Mszy św. zmianka różańcowa.

4.      . Kurs Alpha dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 19:00

III.            W tygodniu:

1.      Od poniedziałku rusza seria spotkań przygotowujących dzieci do I spowiedzi. Program wywieszony jest w gablocie i podany w Internecie. Jutro zaczynamy o 16:00.

2.      Z racji spotkań z dziećmi pierwszokomunijnymi – kancelaria w tym tygodniu czynna od godz. 17:30 do 17:50

3.      We wtorek – 8 maja – św. Stanisława – dzień imienin śp. Ks. Stanisława. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas wieczornej Mszy św.

4.      W sobotę o godz. 12:00 modlimy się w intencji Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

5.      Wspólnota Emanuel  zaprasza na wieczór uwielbienia. 12 maja ( sobota ) 19:15 w kościele św. Ludwika.

IV.            W najbliższą niedzielę

1.      W Parczewie – Diecezjalny Dzień Rodziny. Początek o godz. 10:30. Informacje na stronie parafialnej. 

2.      13 maja – nabożeństwo fatimskie od godz. 17:00

3.      13 i 14 maja ( niedziela – poniedziałek ) – swoje święto obchodzić będzie Szkoła Muzyczna. W niedziele koncert o godz. 19:00 w kościele sw. Ludwika a w poniedziałek o 17:00 w Sali Domu Kultury.

   V.            Inne

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

+ Józefa Podgórna, Józef Kwiatek, Helena Wojak . Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia - 2018-04-29
2018-04-29

      I.            W ubiegłym tygodniu:

1.      zaczęły wracać wypełnione ankiety parafialne. Dziękujemy osobom które złożyły ankiety i prosimy o jeszcze. Przypominam, że ankiety są do wglądu wyłącznie dla duszpasterzy.

2.      Dziękujemy zelatorom Kółek Różańcowych za spotkaniu.

3.      Rozpoczęliśmy bliższe przygotowanie do I komunii. Bóg zapłać rodzicom o to, że zadbali by dzieci uczestniczyły w spotkaniach. Dalszy program spotkań, od 7 maja, wywieszony jest w Internecie i w gablocie.

4.      W gablocie i w Internecie podany jest także termin rocznicy I komunii.

   II.            Dzisiaj – V niedziela wielkanocna

1.      Warsztaty dla ojców – początek po Mszy św. o godz. 9:00.

2.      Kurs Alpha dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 19:00

3.      Dzisiaj żegnamy ks. Pawła. Dziękujemy za prawie sześcioletnią posługę duszpasterską a szczególnie za odpowiedzialność jaką wziął na siebie podczas choroby i po śmierci ks. Stanisława. Życzymy owocnego posługiwania proboszczowskiego w parafii Paprotnia.

III.            W tygodniu:

1.      obchodzimy I czwartek, I piątek, i  I sobotę miesiąca maja.

2.      W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00

3.      Od wtorku- rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożejo godz. 17:30, zapraszamy do licznego udziału.

4.      W czwartek- 3 maja, zapraszamy na UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI,  GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI.  Msza św.  z udziałem Pocztów Sztandarowych, Władz Powiatu i Miasta o godz. 10:30. Jest to Uroczystość Patriotyczna, w tym dniu dziękujemy za wolność naszej Ojczyzny, mamy za co Bogu dziękować i o co  prosić.  Po Mszy świętej, przejdziemy ulicami naszego miasta pod pomnik Tadeusza Kościuszki.

5.      Najbliższa sobota to I sobota miesiąca. Nabożeństwo I-sobotnie po mszy św. porannej.

IV.            W najbliższą niedzielę;

1.      W niedzielę - 6 maja o godz. 10:30. modlimy się w intencji Strażakówz Włodawy i całego powiatu. Za wstawiennictwem św. Floriana, prosić będziemy Pana Boga o bezpieczeństwo dla nich w służbie naszemu społeczeństwu. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie.

2.      Najbliższa niedziela to I niedziela miesiąca. Wieczorem wystawienie Najświętszego Sakramentu, majowe, po majowym procesja dookoła kościoła. Następnie Msza św. Po Mszy św. zmianka różańcowa.

   V.            Inne

1.      Jednym z najpilniejszych działań parafialnych jest postawienie nowych ławek na dworze, przy kaplicy w Okunince. Stare zagrażają bezpieczeństwu osób korzystających z Mszy św. na powietrzu. Nowe ławki będą poza sezonem chowane pod dach aby służyły jak najdłużej. W związku z tym zwracamy się do parafian z prośbą o pomoc w postaci drewna na siedziska ławek. Najlepiej gdyby była to dębina – wtedy mielibyśmy pewność, że długo posłuży. Ewentualnych ofiarodawców ks. proboszcz prosi o kontakt.

2.      Grupa Odnowy w Duchu Św. z parafii sw. Ludwika wybiera się na czuwanie modlitewne na Jasną Górę, przed uroczystością zesłania Ducha Św. ( 19 maja ). Mają jeszcze wolne miejsca. Informacja w zakrystii ( koszt ok 90 zł. p. Marek Wieliczko )

3.      W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: + Zofia Siedlecka  Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia - 2018-04-15
2018-04-15

1.     W ubiegłą niedzielę

a.      ogłaszaliśmy o nominacji ks. Pawła na probostwo. Dzisiejszy dzień miał być dniem pożegnania. Sytuacja trochę się zmieniła. Według informacji z kurii ks. Paweł obejmie probostwo z dniem 1 maja. Mamy więc trochę więcej czasu na pożegnanie.

b.     odbyło się spotkanie ojców dzieci I komunijnych. Bóg zapłać panom za obecność. W czasie spotkania padło zaproszenie na warsztaty dla ojców. Warsztaty odbędą się w niedzielę – 29 kwietnia. Informacja jest na stronie internetowej. Zapisy u ks. proboszcza w zakrystii lub telefonicznie.

c.      odbyło się pierwsze spotkanie kursu ALPHA dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Dzisiaj kolejne po Mszy św.  o 18:00.

2.     W dniu dzisiejszym

wychodząc z kościoła można wziąć ankietę. Jest w niej słowo ks. proboszcza i prośba o odpowiedź na kilka pytań dotyczących parafii. Ankieta ta w nieco innej formie graficznej zamieszczona jest na stronie internetowej parafii. Bardzo zachęcamy do odpowiedzi na postawione pytania. Wypełniane ankiety można będzie składać w pudełkach pod chórem w przyszła niedzielę lub przesyłać drogą mailową.

3.     W dniu jutrzejszym

o godz. 19:00 odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej.

4.     W najbliższą niedzielę

we Włodawskim Domu Kultury o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie z wicemarszałkiem Sejmu RP p. Ryszardem Terleckim. Organizatorzy zapraszają.

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.
Akcja Katolicka
Leszek Popik
Parafialny Odziałał Akcji Katolickiej (POAK) istnieje przy naszej parafii od 16 listopada 1997 roku.