Ogłoszenia - 2018-08-19
2018-08-18

Ogłoszenia - 2018-08-12
2018-08-12

I.W ubiegłą niedzielę

Gościliśmy siostry. Mogliśmy usłyszeć o realiach życia w Afryce. Za naszym pośrednictwem siostry dziękują za Wasze ofiary.

II.W przyszłym tygodniu

1.   We wtorek, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to dzień modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach. Tego dnia rano wchodzi na szczyt Jasnej Góry – Piesza Pielgrzymka Podlaska a z nią nasza grupa 17.

2.   Zapraszamy jeszcze w czasie trwania pielgrzymki na apele do kościoła. Dzisiaj i jutro na godz. 20:30

3.   We środę, 15 sierpnia - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę ( także w kaplicach). Błogosławieństwo ziół i kwiatów, na każdej Mszy św.

III.W przyszłą niedzielę

odwiedzi nas ksiądz Piotr Chodźko, obecny proboszcz w Kosyniu. Będzie głosił kazania będzie prosił o wsparcie inwestycji które prowadzi w Kosyniu.

IV.Inne

·     W Okunince, na placu przy kaplicy postawiony został nowy konfesjonał. Fotorelacja ustawienie konfesjonału w gablocie.

·     Z naszej wspólnoty parafialnej w ubiegłym tygodniu odeszli: + Maria Celińska, Wacława Pietrzak

Wszystkim wczasowiczom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dużo słońca i miłych przeżyć.

Ogłoszenia - 2018-08-05
2018-08-08

I. W ubiegłym tygodniu

1.   Ruszyła Piesza Pielgrzymka Podlaska. W imieniu uczestników, organizatorów i wszystkich zainteresowanych dziękujemy serdecznie osobom, które uczestniczyły we Mszy św. i odprowadzały pielgrzymów.

2.   Od wyjścia pielgrzymki, każdego wieczora, o 20:30 spotykamy się na Apelach Pielgrzymkowych. Serdecznie zapraszamy.

3.   W ubiegły piątek odwiedziliśmy chorych. Prawie osiemdziesiąt osób. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie.

4.   Wczoraj odbyły się piękne uroczystości w Orchówku. Kościół w Orchówku został ogłoszony sanktuarium diecezjalnym. Z naszej parafii przeszła pielgrzymka różańcowa. Było nas 66 osób. Bóg zapłać za wspólne pielgrzymowanie.

II. Dzisiaj

1.   Dziękujemy siostrom za obecność i podzielenie się swoim doświadczeniem.

2.   I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 zmianki różańcowe. O godz. 17:30 adoracja i procesja dookoła kościoła.

3.   W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości dzisiaj wieczorem w kościele św. Ludwika odbędzie się koncert chóralny. Szczegóły na plakacie w gablocie. 

III. W przyszłym tygodniu

W poniedziałek kancelaria nieczynna.

IV. Inne

Z naszej wspólnoty parafialnej w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Prudaczuk. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia - 2018-07-29
2018-07-28

I.Dzisiaj

1.    W ubiegłym tygodniu, we środę obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dzisiaj po Mszy św. jest możliwość poświęcenia pojazdów, które są na placu przed kościołem. Ksiądz po Mszy św. wyjdzie przed kościół i począwszy od parkingu na prawo od kościoła będzie błogosławił pojazdy. Jeżeli ktoś chcę by jego pojazd został pobłogosławiony bardzo proszę, by stojąc przy samochodzie przywołać gestami księdza. Ofiary, które można składać przy okazji poświęcenia przeznaczone są w całości na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

2.    Dzisiaj wieczorem, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 21:00. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

II.W przyszłym tygodniu

1.    We wtorek z Włodawy wyrusza 17 grupa Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Msza sw. na rozpoczęcie pielgrzymki w kościele św. Ludwika o godz. 7:00. Z pewnością wiele osób wybiera się do odprowadzenia pielgrzymów. Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy w jedności z pielgrzymami. Codziennie w kościele o godz. 20:30 będziemy spotykali się na Apelach Pielgrzymkowych – zapraszamy.

2.    We środę rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na godz. 17:00 zapraszamy do kościoła na modlitwę w intencji poległych i pomordowanych w Powstaniu.

3.    W najbliższym tygodniu I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Msze św. w kościele o godz. 7:00 i o 18:00. W Adampolu o 11:30 i w Okunince o godz. 16:00.

4.    I sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej różaniec i medytacja.

5.    W sobotę w Orchówku uroczystości nadania kościołowi tytułu sanktuarium diecezjalnego. Podobnie jak na św. Antoniego zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie do Orchówka. Wyjście sprzed kościoła o godz. 16:15. Tego dnia nie będzie w naszym kościele Apelu Pielgrzymkowego.

III.W przyszłą niedzielę ( 5 sierpień )

1.    I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 zmianki Kółek Różańcowych w kościele ( o ile poszczególne Kółka nie wyznaczyły sobie innej godziny ). O godz. 17:30 adoracja i procesja z racji I niedzieli miesiąca.

2.    W przyszłą niedzielę będziemy gościli siostry z Afryki – polskie misjonarki pracujące na czarnym lądzie. Będą opowiadały o swojej pracy i będą prosiły o wsparcie finansowe.

3.    W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości w kościele św. Ludwika odbędzie się koncert chóralny. Szczegóły na plakacie w gablocie. 

IV.Inne

25 sierpnia ( w ostatnią sobotę sierpnia ) odbędzie się tradycyjna pielgrzymka Kółek Różańcowych do Leśnej Podlaskiej. Program jest w gablocie. Od dzisiaj można pobrać karty uczestnictwa i zapisać się na wyjazd.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisława Komorowskiego. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim wczasowiczom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dużo słońca i miłych przeżyć.

Ogłoszenia - 2018-07-22
2018-07-21

I.Dzisiaj

Odwiedzili nas ojcowie oblaci z Kodnia. Dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Tak jak było zapowiadane rozprowadzają dzisiaj kalendarze misyjne.

II.W przyszłym tygodniu

1.   24 lipca Policja Państwowa obchodzi swoje święto – 99 rocznicę utworzenia formacji w niepodległej Polsce. Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym składamy najlepsze życzenia.

2.   24 lipca ( we wtorek ) – o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie zelatorów Kółek Różańcowych.

3.   25 lipca ( środa ) – wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców.  Tego dnia modlimy się o błogosławieństwo dla kierowców oraz błogosławimy pojazdy ( nie tylko samochody ale wszelkie pojazdy mechaniczne ). W naszej parafii błogosławieństwo pojazdów odbędzie się we Włodawie we środę po Mszy św. wieczorowej oraz w niedzielę po każdej Mszy św. we Włodawie na parkingu przed kościołem oraz w kaplicach. ( informacja w gablocie ). Podczas poświęcenia zbieramy ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

4.   26 lipca – św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny

III.W przyszłą niedzielę

Wieczorem, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 21:00. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

IV.Inne

1.   W następnym tygodniu ( 31 lipca ) z Włodawy wyrusza Piesza Pielgrzymka Podlaska. Grupa 17 zaczyna pielgrzymowanie z kościoła św. Ludwika. Jednym z przewodników grupy będzie ks. Krzysztof z naszej parafii.

2.   Jeżeli nie możesz iść na pielgrzymkę osobiście zapraszamy do włączenia się poprzez Pielgrzymowanie duchowe. W zakrystii są do odebrania Karty Duchowego uczestnika pielgrzymki, zawierające zasady pielgrzymki duchowej oraz formularz intencji.

3.   W czasie marszu pielgrzymki czyli od 31 lipca do 13 sierpnia zapraszamy na Apel Jasnogórski w naszym kościele. Spotkanie odbywać się będą codziennie o godz. 20:30. Program tych spotkań podamy w przyszłą niedzielę.

Wszystkim wczasowiczom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dużo słońca i miłych przeżyć.

Ogłoszenia - 2018-07-15
2018-07-15

I.W ubiegłym tygodniu:

1. Dziękujemy za bardzo sprawna zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego.

2. Dziękujemy za wspólna modlitwę w piątek z racji nabożeństwa fatimskiego. Dziękujemy za kwiaty do figury Matki Bożej. Kwiatami do kościoła zajmuje się ks. Andrzej.

II.Dzisiaj

 Dzisiaj trzeci i ostatni dzień Ewangelizacji nad Jeziorem Białym.

III.W przyszłą niedzielę

Odwiedzą nas ojcowie oblaci z Kodnia. Wygłoszą kazania a po Mszach św. będą rozprowadzali kalendarze misyjne.

IV.Inne

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: śp. Genowefa Bilczuk. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim wczasowiczom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dużo słońca i miłych przeżyć.

Ogłoszenia - 2018-07-08
2018-07-07

I.W ubiegłym tygodniu:

1.   Dziękujemy p. Stefanowi Jakubiukowi za zakończenie prac przy tablicach przed kościołem.

2.   We środę odbył się piękny koncert Orkiestry i Chóru z Mołodoczna.

3.   W piątek odwiedziliśmy chorych. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie.

4.   Przed kaplicą w Okunince zostały postawione nowe ławki. Bóg zapłać mieszkańcom Okuninki za prace przy składaniu nowych ławek i usunięcie starych.

II.W tygodniu

1.   Po raz kolejny Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( czyli wszystkiego, co jest zasilane prądem elektrycznym ). Tym razem pozyskane środki przekazane zostaną na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Sprzęt można składać na paletach, na placu przed plebanią. Odbiór we wtorek – 10 lipca do godz. 10:00

2.   W najbliższym tygodniu kolejna tura Ewangelizacji nad Jeziorem Białym. Program tego wydarzenia podamy na stronie internetowej jeżeli będzie już wiadomy. Podobnie jak w ubiegłych latach będziemy prosili o pomoc osobom posługującym w ewangelizacji.

3.   W piątek – 13 dzień miesiąca. Wieczorem, po Mszy św. zapraszamy na różańcową procesję fatimską.

III. Inne

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: Zbigniew Torbicz. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim wczasowiczom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dużo słońca i miłych przeżyć.

Ogłoszenia - 2018-07-01
2018-07-01

I.W ubiegłym tygodniu:

1.Zakończyliśmy nabożeństwa czerwcowe

2.Jak zapewne zauważyliście, przed kościołem wyrosły tablice ogłoszeniowe. Zostały zakupione ze składek z racji I komunii i bierzmowania. Dziękujemy także panom, którzy pracowali przy postawieniu tablic: Leszek Bajuk z ekipą, Stefan Jakubiuk, pan kościelny i kleryk Mateusz.

II.Dzisiaj

1.Powitanie nowych księży wikariuszy: ks. Andrzej Ognik i ks. Łukasz Michaluk. Życzymy owocnej pracy w naszej parafii.

2.Od dzisiaj porządek wakacyjny. W Okunince Msze św. o godz. 9:00, 16:00 i o godz. 20:00 w Asturze

3.Ze względu na wakacje i zmiany personalne mogą wystąpić trudności z funkcjonowaniem kancelarii. Osoby, które maja potrzebę coś w kancelarii załatwić prosimy by nie zwlekały do ostatniej chwili ale dużo wcześniej kontaktowały się z kancelarią.

4.Dzisiaj - I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 zmianki Kółek Różańcowych w kościele ( o ile poszczególne Kółka nie wyznaczyły sobie innej godziny ). O godz. 17:30 adoracja i procesja z racji I niedzieli miesiąca.

5.Wieczorem, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 21:00. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

III.W tygodniu

1.Odpust w Kodniu. Informacja w gablocie. Osoby, które zapisały się na wyjazd zapraszamy na godz. 10:00 przed kościół. Powrót planowany jest ok godz. 15:30.

2.W najbliższą środę (4 lipca) odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej z Mołodoczna i Chóru Uniwersyteckiego z Mińska. Koncert odbędzie się w naszej sali wielofunkcyjnej wieczorem, o godz. 18:30.  Informacja na ulotkach.

3.W najbliższym tygodniu I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Msze św. w kościele o godz 7:00 i o 18:00. W Adampolu o 11:30 i w Okunince o godz. 16:00.

4.I sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej różaniec i medytacja.

IV.W najbliższym czasie

1.Po raz kolejny Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( czyli wszystkiego, co jest zasilane prądem elektrycznym ). Tym razem pozyskane środki przekazane zostaną na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Sprzęt można składać na paletach, na placu przed plebanią od najbliższego piątku do wtorku – 10 lipca do godz. 10:00

2.W następnym tygodniu – Ewangelizacja nad Jeziorem Białym. Szczegóły wraz z prośbą o pomoc w przyszłą niedzielę.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Henryk Boczkowski, Eugenia Sołoń. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia - 2018-06-24
2018-06-24

I.W ubiegłym tygodniu:

1. W ubiegłą niedzielę odbył się we Włodawie Marsz Dla Życia. Dziękujemy ks. Krzysztofowi za poprowadzenie rozważań, a wszystkim uczestnikom tego, jakże radosnego wydarzenia, za udział.

2. W poniedziałek rocznicę święceń obchodzili ks. Kamil i ks. Krzysztof. Dziękujemy wszystkim, którzy w naszej świątyni włączyli się w modlitwę za jubilatów.

3. Z pewnością zauważyliśmy, że zakończył się rok szkolny. Uczniom i rodzicom, oraz nauczycielom i pracownikom szkół gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dobrych wakacji. Mamy nadzieję, że w ferworze początku wakacji dzieci nie zapomniały o Dniu Ojca – odbył się wczoraj, ale jeżeli ktoś zapomniał z pewnością można jeszcze dzisiaj złożyć życzenie.

II.D zisiaj

1. Dzień pożegnań.

    a. Z naszej wspólnoty parafialnej odchodzi ks. Kamil. Po trzech latach pracy we Włodawie ks. Biskup przenosi ks. Kamila do Łomaz. Dziękujemy za spokojną, pokorną pracę.

    b. Decyzją przełożonych z Włodawy do Lublina przeniesiony został o. Wojciech Gwiazda.

    c. Zmiana proboszcza jest także w parafii Dołhobrody. Do Sosnowicy odchodzi ks. Sławomir Moreń a nowym proboszczem został ks. Dariusz Karbowiak.

2. Grupa modlitewna „Matki w modlitwie” z naszej parafii zaprasza wszystkie matki, pragnące zawierzyć swoje dzieci Panu Jezusowi do wspólnej modlitwy w niedziele na godz. 15:00. Najpierw adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia, a po adoracji Msza św. w intencji: o lepszy świat dla dzieci i młodzieży

3. Przed kościołem rozdawane będą Dobre Nowiny.

III. W tygodniu

1. Osoby które brały udział w katechezach chrzcielnych w czerwcu – zapraszamy na ostatnie spotkanie – w najbliższy poniedziałek na godz. 19:30.

2. W gablocie i na stronie internetowej wywieszony jest program katechez na lipiec i sierpień.

3. Kończymy miesiąc czerwiec. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe w tym roku.

IV. Za tydzień ( 1 lipiec )

1. Powitanie nowych księży wikariuszy. Nastąpiła zmiana w porównaniu do informacji przekazanych w ubiegłą niedzielę. Nowymi Wikariuszami będą ks. Andrzej Ognik i ks. Łukasz Michaluk.

2. I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 zmianki Kółek Różańcowych w kościele ( o ile poszczególne Kółka nie wyznaczyły sobie innej godziny ). O godz. 17:30 adoracja i procesja z racji I niedzieli miesiąca.

3. Wieczorem, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 21:00. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Włodawy zamówiona przez Burmistrza i Radę Miejską, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Będzie to nieoficjalna inauguracja dni Włodawy.

V. W najbliższym czasie

1. Na początku lipca dokładnie 2 obchodzić będziemy diecezjalny dzień chorych w Kodniu. Tradycyjnie organizowany jest wyjazd do Kodnia na te uroczystości. Zapisy do czwartku, 28 czerwca do godz. 18:00.

2. 4 lipca ( środa) odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej z Mołodoczna i Chóru Uniwersyteckiego z Mińska. Koncert odbędzie się w naszej sali wielofunkcyjnej wieczorem, o godz. 18:30.  Informacja na ulotkach.

3. Zaczęły się przygotowania do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która z Włodawy wyrusza 31 lipca. Jednym z przewodników grupy włodawskiej będzie ks. Krzysztof. Wszystkie osoby chcące dowiedzieć się czegoś o pielgrzymce zapraszamy do kontaktu z ks. Krzysztofem.

VI.Inne ogłoszenia:

1. Organizowane są dwie pielgrzymki:

    a) Do Gietrzwałdu w najbliższą sobotę

    b) Na Jasną Górę – na spotkanie modlitewne 8 lipca

Dokładniejsze informacje w gablocie.

2. W najbliższą sobotę – 30 czerwca odbędzie się we Włodawie zbiórka krwi. Informacje w gablocie.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły Alina Kunc i  Elżbieta Ciepałowicz.  Wieczny odpoczynek …

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.