Ogłoszenia 2018-06-03

I. W ubiegłym tygodniu:

Za nami uroczystości Bożego Ciała. Jeszcze raz dziękuję osobom przygotowującym ołtarze oraz biorącym aktywny udział w procesji. Dziękuję także za wspólną modlitwę na wieczornej adoracji.

II. Dzisiaj

1. Uroczystość 50 lecia kapłaństwa Chrystusowego ks. Prałata.

2. Wieczorem – ostatnie spotkanie kursu Alpha. Od wczoraj trwa nowenna do Ducha Św. przygotowująca do sakramentu bierzmowania. Codziennie, podczas nabożeństwa czerwcowego. W ramach wieczornego nabożeństwa, o godz. 17:30, także procesja oktawy Bożego Ciała. Do najbliższego czwartku.

Także dzisiaj.

3. I niedziela miesiąca. Zmianki Kółek Różańcowych.

4. Puszka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

III. W tygodniu

1. We wtorek egzamin kandydatów do bierzmowania. O godz. 14:00 gromadzimy się w kościele.

2. Najważniejszym wydarzeniem w najbliższym tygodniu dla naszej parafii będzie odpust Serca Jezusowego. Msze św. odpustowe w piątek o godz. 10:30 i o godz. 18:00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W najbliższym tygodniu wielkie uroczystości 200 lecia naszej diecezji. Od najbliższego czwartku w Janowie Podlaskim będzie obradować konferencja episkopatu polski. W sobotę uroczysta Msza św. transmitowana przez telewizję TRWAM.  Informacje o transmisjach medialnych podane są w gablocie.

IV. Za tydzień,

W niedzielę wieczorem w sali wielofunkcyjnej będzie można obejrzeć film o różańcu – Teraz i w godzinę śmierci. O godz. 19:00. Informacje w gablocie.

V. Inne

1. W najbliższą sobotę o godz. 19:00 odbędzie się koncert organizowany przez Szkołę Muzyczną. Szczegóły na plakacie w gablocie. Koncert odbędzie się albo w Amfiteatrze Włodawskim albo na naszej Sali wielofunkcyjnej. Zależeć to będzie od pogody.

2. Za dwa tygodnie – odbędzie się we Włodawie – Marsz dla życia. Szczegóły organizacyjne na plakacie w gablocie.

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.