Ogłoszenia - 2018-06-10

I.W ubiegłym tygodniu:

1.    Oktawa Bożego Ciała i uroczystości odpustowe. Bóg zapłać za zaangażowane i udział. Bóg zapłać za dary na stół odpustowy.

2.    Zakończyliśmy kurs Alpha dla młodzieży. Bóg zapłać animatorom ze wspólnoty Odnowy w Duchy Św. i z Domowego Kościoła. Dziękuję także paniom, które pomagały przygotować poczęstunek.

3.    Jak zapewne zauważyliście udało się trochę uporządkować drzewa, krzewy i inną roślinność na placu przed kościołem. Bóg zapłać p. Jerzemu Dybkowi i ekipie kościelnej za wykonane prace.

II.Dzisiaj

1.    Dziękczynienie za dwustolecie naszej diecezji. We czwartek i w sobotę dziękczynienie z udziałem episkopatu polski odbyło się w Janowie i Siedlcach. Dzisiejszy dzień to dziękczynienie w diecezji. Warto zapoznać się z publikacjami w „Echu katolickim” a także dotyczące Sługi Bożego Biskupa Świrskiego.

2.    Penitencjaria Apostolska udzieliła łaski odpustu wszystkim wiernym, którzy będą uczestniczyć we Mszach św., 10 czerwca 2018 r., w Niedzielę Dziękczynienia, w kościołach i kaplicach na terenie diecezji siedleckiej, pod zwykłymi warunkami.

3.    Dzisiaj wieczorem, o godz. 19:00 wyświetlany będzie pełnometrażowy film o różańcu – Teraz i w godzinę śmierci. Opowiada on współczesne historie dotyczące modlitwy różańcowej i mocy jej działania.

4.    Także dzisiaj wieczorem, po Mszy św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla młodzieży, świadków i rodzin przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

5.    W zakrystii są do odebrania płyty ze zdjeciami i filmem z uroczystości pierwszokomunijnych.

III.W tygodniu

1.    We wtorek o godz. 16:00 grupa naszej młodzieży przyjmie sakrament bierzmowania. Obejmijmy ich naszą modlitwą.

2.    We środę – 13 czerwca, w Orchówku odpust św. Antoniego. Suma odpustowa o godz. 11:30. Zapraszamy także do wspólnego pielgrzymowania do Orchówka. Nawiązując do dawnej tradycji chcemy z modlitwą różańcową pieszo nawiedzić Sanktuarium w Orchówku. Byłoby pięknie gdybyśmy idąc nieśli także przynajmniej jedną chorągwie i feretron. Wyjście o godz. 16:30 sprzed naszego kościoła. Idziemy przez rondo, ul. Korolowską do Okunińskiej i dalej Nadbużańską.

IV.Za tydzień( 17 czerwca )

1.    Podczas Mszy św. o godz. 10:30 dzieciom, które ukończyły 9 pierwszych piątków miesiąca będą rozdawane dyplomiki. Zapraszamy.  

2.    W przyszłą niedzielę odbędzie się we Włodawie – Marsz dla życia. Szczegóły organizacyjne na plakacie w gablocie.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Jarosław Szewczyk. Wieczny odpoczynek ...

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.