Ogłoszenia - 2018-07-29

I.Dzisiaj

1.    W ubiegłym tygodniu, we środę obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dzisiaj po Mszy św. jest możliwość poświęcenia pojazdów, które są na placu przed kościołem. Ksiądz po Mszy św. wyjdzie przed kościół i począwszy od parkingu na prawo od kościoła będzie błogosławił pojazdy. Jeżeli ktoś chcę by jego pojazd został pobłogosławiony bardzo proszę, by stojąc przy samochodzie przywołać gestami księdza. Ofiary, które można składać przy okazji poświęcenia przeznaczone są w całości na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

2.    Dzisiaj wieczorem, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 21:00. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

II.W przyszłym tygodniu

1.    We wtorek z Włodawy wyrusza 17 grupa Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Msza sw. na rozpoczęcie pielgrzymki w kościele św. Ludwika o godz. 7:00. Z pewnością wiele osób wybiera się do odprowadzenia pielgrzymów. Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy w jedności z pielgrzymami. Codziennie w kościele o godz. 20:30 będziemy spotykali się na Apelach Pielgrzymkowych – zapraszamy.

2.    We środę rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na godz. 17:00 zapraszamy do kościoła na modlitwę w intencji poległych i pomordowanych w Powstaniu.

3.    W najbliższym tygodniu I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Msze św. w kościele o godz. 7:00 i o 18:00. W Adampolu o 11:30 i w Okunince o godz. 16:00.

4.    I sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej różaniec i medytacja.

5.    W sobotę w Orchówku uroczystości nadania kościołowi tytułu sanktuarium diecezjalnego. Podobnie jak na św. Antoniego zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie do Orchówka. Wyjście sprzed kościoła o godz. 16:15. Tego dnia nie będzie w naszym kościele Apelu Pielgrzymkowego.

III.W przyszłą niedzielę ( 5 sierpień )

1.    I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 zmianki Kółek Różańcowych w kościele ( o ile poszczególne Kółka nie wyznaczyły sobie innej godziny ). O godz. 17:30 adoracja i procesja z racji I niedzieli miesiąca.

2.    W przyszłą niedzielę będziemy gościli siostry z Afryki – polskie misjonarki pracujące na czarnym lądzie. Będą opowiadały o swojej pracy i będą prosiły o wsparcie finansowe.

3.    W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości w kościele św. Ludwika odbędzie się koncert chóralny. Szczegóły na plakacie w gablocie. 

IV.Inne

25 sierpnia ( w ostatnią sobotę sierpnia ) odbędzie się tradycyjna pielgrzymka Kółek Różańcowych do Leśnej Podlaskiej. Program jest w gablocie. Od dzisiaj można pobrać karty uczestnictwa i zapisać się na wyjazd.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisława Komorowskiego. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim wczasowiczom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dużo słońca i miłych przeżyć.

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.