Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

    29 stycznia w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego gościł ks. Krzysztof Kralka SAC - dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji,moderator generalny wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”, lider zespołu „Razem za Jezusem”. O godz. 18 została odprawiona Msza św., koncelebrowana przez ks. Piotra i ks. Marcina oraz ks. Dariusza Parafiniuka.

   Po Eucharystii wierni uczestniczyli w nabożeństwie o dar uzdrowienia dusz i ciał. Ks. Krzysztof Kralka  zachęcał do uczenia się wiary, zaufania, modlitwy, wchodzenia w relację z Bogiem oraz wołania z wiarą do Tego, który ma moc uzdrawiania. - W trakcie naszych comiesięcznych spotkań będziemy mogli widzieć, jak Bóg uzdrawia, ale także w jaki sposób będzie zmieniało się nasze serce - mówił. - Bóg wie, że potrzebujemy bliskości, miłości, szczerości, piękna - i to chce nam ofiarować. On chce nauczyć nasze serca przyjmowania Jego darów. Będziemy modlili się i słuchali Boga - Jego poruszeń, natchnień, tego, do czego nas zaprasza. On pokazuje nam, co jest dla nas ważne i potrzebne w naszym życiu. Będziemy modlić, się, aby wypełniła się w nas Jego wola.

   W czasie adoracji przed Najświętszym Sakramentem modlono się i uwielbiano Boga. Kolejne spotkanie z ks. Krzysztofem Kralką odbędzie się 26 lutego. Comiesięczne Msze św. z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy, jak i cotygodniowe seminarium odnowy wiary, są przygotowaniem wiernych na misje parafialne

 Tekst. Joanna Szubstarska

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.