XI Piesza Pielgrzymka do Kodnia za nami!

W minioną sobotę z naszej Parafii po raz jedenasty wyruszyła dwudniowa piesza pielgrzymka do Kodnia. Grupa 75 pielgrzymów, pod przewodnictwem ks. Jakuba Przygrockiego, wędrowała z modlitwą i śpiewem na ustach, odwiedzając kolejno Różankę, Dołhobrody, Hannę, a po całonocnym odpoczynku w Sławatyczach, zawitała w Jabłecznej i u Sióstr Karmelitanek w Kodniu. Ostatnim, docelowym miejscem był tron Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia! Pątnicy, po nawiedzeniu obrazu Maryi w Bazylice, udali się w procesji na kalwarię, by tam uczestniczyć we Mszy św. o godz. 12:00.

W tym roku, mimo niepewnej prognozy, Pan Bóg przygotował wspaniałą pogodę. Ponadto weekendowy okres pozwolił na udział w pielgrzymce wielu pracującym. Dziękujemy za bogaty w łaski czas pielgrzymowania i mamy nadzieję na jeszcze liczniejszy udział pielgrzymów w przyszłym roku!
 

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.
KRS 0000181031
Włodawskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”
Al. J. Piłsudskiego 24/215
22-200 Włodawa