REMAMENT MAŁŻEŃSKI - rekolekcje w Parczewie

Ruch Światło – Życie Domowy Kościół serdecznie zaprasza do udziału w weekendowych rekolekcjach „REMANENT MAŁŻEŃSKI” 4-6 października, bazylika mniejsza w Parczewie ( szczegóły na plakacie i na stronie ). Rekolekcje prowadzą niezwykłe osobowości, przewodnicy na drodze odnajdywania szczęścia w małżeństwie – ks. Łukasz Kałaska oraz małżonkowie Jadwiga i Jacek Pulikowscy.

To niezwykłe rekolekcje, szansa na nowe spojrzenie na swoje małżeństwo, rozpalenie miłości i naprawę relacji małżeńskich i rodzinnych.

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.