Ogłoszenia 27-11-2022

Ogłoszenia duszpasterskie - 27 listopada 2022 r.

 

1.     Dzisiaj rozpoczyna się Adwent – czas radosnego oczekiwania na Uroczystość Bożego Narodzenia. Jezus Chrystus, który do nas przyszedł, ciągle do nas przychodzi, aby być z nami, by Swoją Łaską  prowadzić nas do zbawienia. Dlatego ciągle trzeba być przygotowanym na przyjście Pana i współpracować z  Nim.

2.     Roraty w środę i sobotę o 6.00. Procesja rozpocznie się pod chórem. Przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych będą zapalać swoje świece: I – duchowieństwo i ministranci, II - dzieci, III – młodzież, IV – kobiety (przedstawiciele grup modlitewnych) V – mężczyźni (przedstawiciele grup modlitewnych) VI – rodzice, VII – przedstawiciele rad parafialnych. 

3.     Modlitwy w intencji zmarłych wg niżej podanego porządku:

·     27 XI - niedziela – ulice: Orzeszkowej, Partyzantów, Piastowska, Przechodnia, Prusa, Różana, Rzeckiego, Rynek, Reymonta, Reja. Rubinowa

·     28 XI – poniedziałek; ulice: Saska, Sawki, Semki, Sierpińskiego, Słowackiego, Staszica, Szmaragdowa, Suchawska, spoza parafii i bez adresu

·     29 XI – wtorek; ulice: ulica 1000-lecia

·     30 XI – środa; ulice: Ulany, Wspólna, Waligóry, Wojska Polskiego, Wokulskiego, Wyrzykowska, Zachodnia, Zabagonie, Zapolskiej, Ziemowita, Żeromskiego, Żołnierzy WIN, Żytnia.

4.       29 XI – I-szy Dzień Nowenny do Św. Michała Archanioła – i tak co miesiąc 29 dnia miesiąca, do Peregrynacji (25 VIII, 26 VIII, 27 VIII i zakończenie 28 VIII 2023 r.).

5.       W środę Nabożeństwo do MBNP z czytaniem naszych intencji.

6.       I-szy Czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie oraz zakonne. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakr. i modlitwy do godz. 20.00 (Godzina Święta). W czwartek na Adoracji rozpoczynamy odmawianie różańca: ogólna intencja - o pokój i nawrócenie grzeszników, parafialna – o ożywienie ducha wiary i głębsze zaangażowanie w życie Kościoła.

7.       I-szy Piątek miesiąca. Nabożeństwa po Mszach Św. o 7.00 i 16.00 i przed 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zgłoszenia chorych do czwartku w zakrystii lub kancelarii.

7a. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy św. wieczorem o 18.45.

8. I-sza Sobota miesiąca. Nabożeństwa Wynagradzające po Mszy św. o godz. 7.00 i o 17.00.

9. I-sza niedziela miesiąca. Nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17.00. Po Mszy o 18.00 spotkanie z członkami KŻR.

10.Katecheza chrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych w sobotę 3 XII o godz. 9.00 w sali bł. Karoliny.

11.Próba Scholi Dziecięcej w sobotę 3 XII o godz. 10.00 w sali bł. Karoliny, a o godz. 11.30 spotkanie Kółka Różańcowego Dzieci.

12.Próba śpiewu Scholi Młodzieżowej w sobotę o godz. 11.30. Zapraszamy chętną młodzież do śpiewania na chwałę Pana. Zgłoszenia do ks. Piotra.

13.Dorosłych lektorów zapraszamy na spotkanie w sobotę 3 XII o godz. 19.00 w sali bł. Karoliny.

14. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klas pierwszych wraz z rodzicami zapraszamy za tydzień w niedzielę 4 XII na Mszę św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie.

14a. Rodziców i Dzieci z klas III zapraszamy w niedzielę 11 XII na Mszę ś. o godz. 12.00, a po niej na spotkanie w kościele.

14c. Rodziców i Dzieci z klas II zapraszamy w niedzielę 18 XII na Mszę św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie w kościele.

15. Ks. Proboszcz pragnie zorganizować Pielgrzymkę do Pratulina na 23 XII. Szczegóły zostaną podane za tydzień.

16. Świece wigilijne: małe – 10 zł., średnie – 15 zł., duże – 20 zł. i okolicznościowe – 30 zł. Kalendarze rolnicze – 35 zł. i dożynkowe – 10 zł.

17. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii. Piątek – 9. XII i Sobota – 10. XII: Msze o 7.00. Z naukami rekolekcyjnymi o 11.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź Św. w piątek i w sobotę.  Zakończenie - 3 Niedziela Adwentu - 11. XII. Rekolekcje przeprowadzi ks. Dariusz Konieczny. Taca na potrzeby Rekolekcjonisty.

18. Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego:

    ·        Państwo polskie otrzymuje od Kościoła znacznie więcej niż samo daje.

    ·        Co oznacza dziś wiara w Kościół?

    ·        O świętości Anieli Salawy. Kim była i jak rozwija się jej kult?

    ·        Cudowny medalik. Dlaczego warto go przyjąć?

    ·        Obecna Sytuacja w Polsce przypomina czasy Targowicy.

    ·        Co z zakupem węgla po niższej cenie?

    ·        Dlaczego członkowie Kół Różańcowych powinni uczestniczyć w comiesięcznych zmiankach?

       19. W minionym tygodniu odeszła do Pana ś.p. Weronika Zaprzaluk. Wieczny odpoczynek…

                 Jezu cichy i pokornego serca… Uczyń serca nasze według Serca Twego

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.