Ogłoszenia 03.12.2023

Ogłoszenia Parafialne – 03.12.2023r. - I Niedziela Adwentu

1. Codziennie o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.

2. Rozpoczynamy adwent, czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Roraty w naszej parafii w środy i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach Dzieci i Młodzież wraz z Rodzicami. Zabierzmy ze sobą lampiony do kościoła.

3. Informujemy, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 15-17 grudnia.

4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Celebrację Słowa Bożego w środę 6 XII na godzinę 19.00 do Kościoła.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa za kapłanów i o nowe powołania podczas adoracji przed Mszą o 18.00. Po Mszy św. harcerze organizują czuwanie modlitewne na które wszystkich serdecznie zapraszają.

7. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej parafii o 7.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski do godz. 13.00. Jest to święto patronalne młodzieży żeńskiej. Naszymi modlitwami otaczamy wszystkie niewiasty. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Spotkanie ministrantów i kandydatów w piętek po Mszy św. wieczorem.

9. Przypominamy o spotkaniu Dzieci klas 1 i Rodziców w niedzielę 10 grudnia o godz. 12.00 w kościele.

10. W ubiegłą niedzielę zostały poświęcone opłatki wigilijne. Są do nabycia po prawej stronie  przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego lub w zakrystii.

11. W niedzielę 17 grudnia po Mszach św. Harcerki z Włodawskiej Drużyny ,,Czeremcha” będą rozprowadzać ozdoby i słodkości świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na ich działalność statutową.

12. Również Dzieci i Młodzież z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzać pierniki i inne słodkości w niedzielę 17 grudnia.

13. Są do nabycia świece wigilijne: małe – 10 zł, średnie – 15 zł, duże – 20 zł i okolicznościowe po 30 zł.

14. Corocznym zwyczajem w naszym mieście przy parafii NSJ we Włodawie będzie organizowana Wigilia Miejska 17 grudnia. Są wystawione kosze do których możemy składać słodycze i owoce dla dzieci, z których będą zrobione dla nich prezenty.

15. Dochód z broszurek o O. Kajetanie jest przeznaczony na budowę pomnika.

16. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

  • Adwent to czas refleksji i oczekiwania na przyjście Pana. Jak nie zmarnować tego okresu?
  • Czy toczące się wojny i kataklizmy oznaczają koniec świata i jak rozumieć Apokalipsę?
  • Mamy dziś do czynienia ze szczególną walką o dziecko. Dziecięcą niewinność, czystość, a także prawo do życia często kradną rodzice – więcej w artykule ,,Bitwa o dzieci”.
  • ,,Ja jestem ból do samego nieba” – mówiła po śmierci ks. Jerzego. Marianna Popiełuszko uczestniczyła w beatyfikacji swojego syna. Czy ona też zostanie wyniesiona na ołtarze?
  • Zimą nasilają się bóle kości i stawów. Jak domowymi sposobami możemy temu zaradzić? – odpowiedź w dziale ,,zdrowie”.

17. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Leon Czapski, Robert Wilczek i Waldemar Kłucjasz, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

Jezu cichy i pokornego serca… Uczyń serca nasze według Serca Twego

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
przy Parafii NSPJ we Włodawie
Bractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa działa w naszej parafii od 13 czerwca 2021 roku. Obecnie skupia 21 osób. Inicjatorem powołania tego stowarzyszenia wiernych był ks. Dariusz Parafiniuk. Zelatorką stowarzyszenia jest Dorota Wieliczko.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.