Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023 r.

Ogłoszenia Parafialne  – 05 marzec 2023r. – II Niedziela Wielkiego Postu   

1. Dzisiaj po Mszy Św. o 18.00 spotkanie dla wszystkich członków Kółek Różańcowych.

2. Zapraszam codziennie na 17.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu i na Różaniec.

3. W środę 8 III o 17.15 Nowenna do MBNP. Bardzo proszę o przynoszenie własnych intencji na Nowennę, by je można włączyć do wspólnej modlitwy. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji kobiet. Serdecznie zapraszam panie i panów na te Modlitwy.

4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00 a dla dorosłych po Mszy wieczorowej.

5. W niedzielę Gorzkie Żale po Różańcu o 17.30.

6. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

  • Czym powinien być dla wierzących Krzyż Pana Jezusa. Czy da się bez Niego żyć?
  • Ludźmi sparaliżowanymi strachem łatwiej jest zarządzać. O absurdach, którymi nas się bombarduje i zniewala.
  • O bohaterstwie i śmierci Heleny Kmieć. Misja świeckiej misjonarki dalej trwa, o czym świadczy rozpoczęty proces beatyfikacyjny.
  • O żołnierzach niezłomnych, których wyklęto i  którym odebrano dobre imię oraz o cierpieniach ich najbliższych.
  • Na ile ryzyko osteoporozy zależy od genów a na ile od trybu życia?

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na Relikwiarium na Relikwie Bł. Męcz. Podl., na  Obraz Bł. Męczw. oraz na Figurę Św. Michała Arch. Już jutro będą rozpoczęte prace przy instalowaniu relikwiarium. Został zamówiony obraz uwielbionych Męczenników Podlaskich.

8. Kancelaria jest czynna: od wtorku do piątku: 16.00 - 17.00 a w sobotę: 8.00 – 9.00.

9. Rekolekcje Wielkopostne: 24, 25 i 26. III. 23 r., czyli przed 5 niedzielą Wielkiego Postu. Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi i ze spowiedzią w  piątek i w sobotę: 7.00, 11.00, 16.00 i 18.00.. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 15.30 a dla dorosłych po Mszy Św. o 18.00.

10. Godziny Mszy Św. w niedzielę i w święta: 8.00, 10.00, 12.00 – suma i 18.00. Te zmiany będą obowiązywać po wakacjach, czyli od września.

11. Caritas Diecezjalne organizuje zbiórkę niepotrzebnych świec na Ukrainę. W tym tygodniu można je przynieść i złożyć do pudełek ustawionych pod chórem (do 12.03). Dzisiaj ofiary złożone do puszek na Ukrainę.

12. Kandydatów do bierzmowania z klas ósmych zapraszamy za tydzień (12 marca) na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w kościele.

13. Zmarli: Józefa Szczerepa i Teresa Stefaniuk – pogrzeb we wtorek – Msza Św. o 12.00. W intencji Zmarłych. Wieczny odpoczynek...

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.