Ogłoszenia 30.04.2023

Ogłoszenia Parafialne  – 30.04.2023r. – IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza         

1. Zapraszam codziennie na Adorację o 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu: Różaniec, nabożeństwa majowe
i nabożeństwa związane z I-szym tygodniem w miesiącu.

2. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj i nabożeństwa majowe ku czci NMP – Królowej Polski. Zachęcam do organizowania nabożeństw przy kaplicach, grotach i krzyżach. W tym dniu szczególnie czcimy Pana Boga za św. Józefa Rzemieślnika.

3. Spotkanie dla Zelatorów Kółek Róż. we wtorek o 19.00 w Sali Bł. Karoliny.

4. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Nowenna do MBNP o 17.00 a następnie nabożeństwo majowe.

5. 3 maja o 10.30 będzie celebrowana uroczysta Msza Św. w parafii św. Ludwika w intencji Ojczyzny a następnie przemarsz pod pomnik Tadeusza Kościuszki. O godz. 13.00 koncert patriotyczny.

6. I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o 18.00 modlitwy w intencji kapłanów i o powołania oraz Godzina Święta.

7. I-szy piątek. Nabożeństwa po 7.00, po 16.00 i przed 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zgłoszenia chorych do czwartku.

8. I-sza Sobota. Różaniec Wynagradzający i Nabożeństwo ku czci NMP po Mszy św. o 7.00 i o 17.00.

9. Za tydzień, w niedzielę – 7 maja 2023 r.:

  • I-sza Niedziela miesiąca. Modlitwy  w czasie adoracji o 17.00.
  • Będziemy dziękowali Panu Bogu za 30 lat istnienia Parafii NSJ i za konsekrację Kościoła, która odbyła się 7 maja 2006 r. Na te Uroczystości przyjedzie do nas Ks. Kan. Józef Brzozowski, budowniczy naszej Świątyni i długoletni proboszcz naszej Parafii. Uroczystości odbędą się o 10.30 na Mszy Św. w intencji Parafian i zmarłych dobrodziejów naszej Parafii. 
  • O 10.30 Msza Św. w intencji Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie oraz w intencji Rodzin Strażaków. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony za Ich męstwo i niesienie pomocy ludziom potrzebującym pomocy. W naszych modlitwach zawsze pamiętamy o zmarłych Strażakach i zmarłych z rodzin Strażaków.
  • Po Mszy wieczorowej spotkanie dla Kółek Różańcowych.

10. Spotkanie Rodziców i Dzieci z klas II odbędzie się 14 maja (niedziela). Msza św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie formacyjne.

11. Spotkanie Rodziców i Dzieci z klas I odbędzie się 21 maja (niedziela). Msza św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie formacyjne.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na: Relikwiarium, Obraz Bł. Męcz. czy na Figurę Św. Michała Arch.

13.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Hawrył, kawaler z par. św. Ludwika we Włodawie i Oliwia Jarmarkier, panna z naszej parafii; Damian Andrzej Szymanek, kawaler z naszej parafii i Magdalena Maria Stadnik, panna z par.  św. Ludwika we Włodawie – zapowiedzi trzecie.

14. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

  • Takich mamy kapłanów, jakich sobie wymodlimy. O potrzebie nieustannej modlitwy w intencji duchowieństwa i nowych powołań kapłańskich.
  • Dlaczego przekaz o szatanie jest wyśmiewany i dlaczego szerzą się różne programy promujące kult szatana?
  • Dlaczego wielu ludzi nie zna Boga?
  • Comiesięczne materiały o Różańcu.
  • Nowotwory skóry te efekt nieodpowiedzialnego korzystanie ze słońca.

15. W intencji Zmarłych: Wieczny odpoczynek …Wieczny odpoczynek …

Jezu cichy i pokornego serca… Uczyń serca nasze według Serca Twego

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.