Ogłoszenia 30.04.2023

Ogłoszenia Parafialne  – 30.04.2023r. – IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza         

1. Zapraszam codziennie na Adorację o 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu: Różaniec, nabożeństwa majowe
i nabożeństwa związane z I-szym tygodniem w miesiącu.

2. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj i nabożeństwa majowe ku czci NMP – Królowej Polski. Zachęcam do organizowania nabożeństw przy kaplicach, grotach i krzyżach. W tym dniu szczególnie czcimy Pana Boga za św. Józefa Rzemieślnika.

3. Spotkanie dla Zelatorów Kółek Róż. we wtorek o 19.00 w Sali Bł. Karoliny.

4. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Nowenna do MBNP o 17.00 a następnie nabożeństwo majowe.

5. 3 maja o 10.30 będzie celebrowana uroczysta Msza Św. w parafii św. Ludwika w intencji Ojczyzny a następnie przemarsz pod pomnik Tadeusza Kościuszki. O godz. 13.00 koncert patriotyczny.

6. I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o 18.00 modlitwy w intencji kapłanów i o powołania oraz Godzina Święta.

7. I-szy piątek. Nabożeństwa po 7.00, po 16.00 i przed 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zgłoszenia chorych do czwartku.

8. I-sza Sobota. Różaniec Wynagradzający i Nabożeństwo ku czci NMP po Mszy św. o 7.00 i o 17.00.

9. Za tydzień, w niedzielę – 7 maja 2023 r.:

  • I-sza Niedziela miesiąca. Modlitwy  w czasie adoracji o 17.00.
  • Będziemy dziękowali Panu Bogu za 30 lat istnienia Parafii NSJ i za konsekrację Kościoła, która odbyła się 7 maja 2006 r. Na te Uroczystości przyjedzie do nas Ks. Kan. Józef Brzozowski, budowniczy naszej Świątyni i długoletni proboszcz naszej Parafii. Uroczystości odbędą się o 10.30 na Mszy Św. w intencji Parafian i zmarłych dobrodziejów naszej Parafii. 
  • O 10.30 Msza Św. w intencji Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie oraz w intencji Rodzin Strażaków. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony za Ich męstwo i niesienie pomocy ludziom potrzebującym pomocy. W naszych modlitwach zawsze pamiętamy o zmarłych Strażakach i zmarłych z rodzin Strażaków.
  • Po Mszy wieczorowej spotkanie dla Kółek Różańcowych.

10. Spotkanie Rodziców i Dzieci z klas II odbędzie się 14 maja (niedziela). Msza św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie formacyjne.

11. Spotkanie Rodziców i Dzieci z klas I odbędzie się 21 maja (niedziela). Msza św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie formacyjne.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na: Relikwiarium, Obraz Bł. Męcz. czy na Figurę Św. Michała Arch.

13.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Hawrył, kawaler z par. św. Ludwika we Włodawie i Oliwia Jarmarkier, panna z naszej parafii; Damian Andrzej Szymanek, kawaler z naszej parafii i Magdalena Maria Stadnik, panna z par.  św. Ludwika we Włodawie – zapowiedzi trzecie.

14. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

  • Takich mamy kapłanów, jakich sobie wymodlimy. O potrzebie nieustannej modlitwy w intencji duchowieństwa i nowych powołań kapłańskich.
  • Dlaczego przekaz o szatanie jest wyśmiewany i dlaczego szerzą się różne programy promujące kult szatana?
  • Dlaczego wielu ludzi nie zna Boga?
  • Comiesięczne materiały o Różańcu.
  • Nowotwory skóry te efekt nieodpowiedzialnego korzystanie ze słońca.

15. W intencji Zmarłych: Wieczny odpoczynek …Wieczny odpoczynek …

Jezu cichy i pokornego serca… Uczyń serca nasze według Serca Twego

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
przy Parafii NSPJ we Włodawie
Bractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa działa w naszej parafii od 13 czerwca 2021 roku. Obecnie skupia 21 osób. Inicjatorem powołania tego stowarzyszenia wiernych był ks. Dariusz Parafiniuk. Zelatorką stowarzyszenia jest Dorota Wieliczko.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.