Ogłoszenia 14.05.2023

Ogłoszenia Parafialne  – 14.05.2023r. – VI Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszam codziennie na Adorację o 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu: Różaniec, nabożeństwa Majowe i nowenna do św. Andrzeja Boboli.

2. We wtorek wspomnienie Św. Andrzeja Boboli Męczennika – Patrona Polski.

3. 19 maja - w piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św.

4. Spotkanie ministrantów w piątek po Mszy św. o 18.00.

5. Zapraszamy wszystkie wspólnoty działające przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego na piknik integracyjny z Pauliną Jaricot, który odbędzie się 20.05.2023 r. (sobota) w Suchawie. W programie Msza św. w Suchawie o godz. 12.00, a po niej ognisko i liczne atrakcje (prowiant we własnym zakresie). Serdecznie zapraszamy.

6. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Spotkanie Rodziców i Dzieci z klas I odbędzie się za tydzień 21 maja (niedziela). Msza św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie formacyjne.

8. Kandydatów do bierzmowania z klas ósmych zapraszamy w przyszłą niedzielę (21 maja) na Mszę św. o 18.00, a po niej spotkanie w kościele.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na: Relikwiarium, Obraz i relikwie Bł. Męcz. czy na Figurę Św. Michała Arch.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Granica, kawaler z naszej parafii i Paulina Kapluk, panna z parafii pw. Jana Jałmużnika w Orchówku – zapowiedź druga.

11. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

  • Od jakiegoś czasu w debacie publicznej powraca temat spowiedzi dzieci. Argumentów „za” jest dużo więcej. Gdzie ich szukać?
  • Dekalog to nie system kontrolny ale Boży dar i drogowskaz. Zachowywanie przykazań to także nasz sprawdzian miłości do Pana Boga.
  • Za pomoc cywilom i żołnierzom została nagrodzona przez prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wojna na Ukrainie oczami pochodzącej z Białej Podlaskiej dziennikarki.
  • Co nowe regulacje unijne oznaczają dla właścicieli aut spalinowych?

12. W intencji Zmarłych: Wieczny odpoczynek …

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.