Ogłoszenia 23.06.2024

Ogłoszenia Parafialne – 23.06.2024 r. – XII Niedziela Zwykła   

1. Dzisiaj o 19.00 spotkanie dla Strażników Kościoła.

2. Codziennie o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, nab. ku czci NSPJ i modlitwy przez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli.

3. W poniedziałek o 19.00 spotkanie Straży Honorowej NSJ.

4. We wtorek o 19.00 spotkanie dla Zelatorów KŻR.

5. W środę o 17.00 Litania, nowenna a następnie modlitwy do MBNP.

6. We czwartek 27.VI Nowenna z racji 350 rocznicy objawień św. Małgorzacie. 

7. W sobotę, 29. VI Ur. św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca na tzw. świętopietrze. Msze Św.: 7.00, 10.00 – w intencji Organisty Pawła i 18.00. W czasie Adoracji modlimy się za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.

8. Bóg zapłać młodzieży, która przystąpiła do Bierzmowania za ich przygotowanie do tego Sakramentu. Bardzo dziękuję Rodzicom, Rodzinie, Ks. Piotrowi. Mam wielką nadzieję, że wszyscy zaczną dalej wzrastać w świętości, czyli będą współpracować z Duchem Świętym.

9. Kancelaria parafialna czynna w wakacje we wtorki i piątki po Mszy św. wieczorem do godz. 19.30, a w soboty w godz. 8.00 - 9.00.

10. Podczas wakacji porządek Mszy św. niedzielnych w kościele bez zmian, w Okunince w niedzielę o godz. 9.00 i 16.00, w Adampolu w sobotę o godz. 16.30, w Suchawie również w sobotę o godz. 18.00.

11. Bóg zapłać za ofiary: na pietę – 200 zł. oraz na Kaplicę Adoracji: od młodzieży bierzmowanej – 2020 zł, bezimienne: 1000 zł,  100 zł.

12. Odbędą się dodatkowe Rekolekcje: 19, 20 i 21. VII. 2024r. Będzie prowadził Misjonarz pracujący w RPA O. Paweł Kaczmarek. Chcemy jak najlepiej przygotować się do całodziennej Adoracji i zachęcić jak najwięcej ludzi do adorowania Pana Jezusa obecnego w Eucharystii.

13. Zapowiedzi: do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adrian Hulewski i Aleksandra Hulewska, cywilnie związani, oboje z naszej parafii – zapowiedź III. Grzegorz Witold Rzepka, kaw. z par. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie i Ewa Omelczuk, panna z naszej parafii – zapowiedź I.

14. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

  • O idei Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła.
  • Od wieków pomaga ludziom – niezwykłe świadectwa wstawiennictwa MBNP.
  • Od 40 lat pełni straż przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki i wykonuje upamiętniające go krzyże pątnicze.
  • Niewinna z pozoru zabawa otworzyła mu wrota to piekła – świadectwo uwolnienia z opętania.
  • O sytuacji na wschodniej granicy i o bezpieczeństwie dla mieszkańców.
  • Walka z dodatkowymi kilogramami dziecka to walka całej rodziny.

15. Zmarli: Franciszek Kołkowski, Jadwiga Karwat – pogrzeb w poniedziałek, Jarosław Bajko – pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek…

Jezu cichy i pokornego serca… Uczyń serca nasze według Serca Twego

 

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
przy Parafii NSPJ we Włodawie
Bractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa działa w naszej parafii od 13 czerwca 2021 roku. Obecnie skupia 21 osób. Inicjatorem powołania tego stowarzyszenia wiernych był ks. Dariusz Parafiniuk. Zelatorką stowarzyszenia jest Dorota Wieliczko.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.