Ogłoszenia 02.06.2024

Ogłoszenia Parafialne – 02.06.2024 r. – IX Niedziela Zwykła   

1. Codziennie o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, naożeństwo ku czci NSPJ i modlitwy przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

2. Zapraszam na oktawę Bożego Ciała. Procesje na zakończenie adoracji.

3. W środę – 5. VI o 16.30 gromadzimy się przed Kościołem. Powitanie i wprowadzenie Relikwii i Obrazu Bł. Rodziny Ulmów do świątyni. Następnie modlitwy do MBNP, litania do NSPJ i procesja. Na Msze Św. o 18.00 zapraszam wszystkie Rodziny i Małżeństwa. Odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i zawierzenie rodzin. O 21.00 Apel Jasnogórski.

4.  W czwartek 6. VI czuwanie przy Relikwiach i Obrazie Bł. Rodziny Ulmów. Proszę poszczególne grupy oraz wszystkich parafian do wzięcia udziału w czuwaniu. O 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec. Pożegnanie Świętych Znaków o 17.00. O 17.30 litania do NSPJ i procesja. W czwartek nie będzie czynna kancelaria. Po Mszy św. o 18.00 zapraszam na Godzinę Świętą. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania.

5. W tym tygodniu: I-szy piątek miesiąca i zarazem Odpust ku czci NSPJ. Msze św.: 7.00 i nab. wynagr., 10.00 – w intencji chorych z udzieleniem sakramentu chorych, 12.00 i o 18.00. O 12.00 Suma Odpustowa oraz rocznUroczystości będzie przewodniczył i wygłosi kazanie J E Ks. Bp Henryk Tomasik. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do chorych księża udadzą się od godz. 9.00.

6. W sobotę 8 czerwca spotkanie modlitewne Matek w Modlitwie. Zapraszamy na 10.00 wszystkie matki na modlitwę w intencji dzieci. Szczegóły na plakacie.

7. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

  • Watykan ogłosił nowe normy dotyczące zjawisk nadprzyrodzonych i objawień prywatnych.
  • Dlaczego dziś wielu Polaków przywołuje pomocy św. Andrzeja Boboli.
  • Dokąd doprowadzi nas poprawność polityczna?
  • Czy za pożarami w Polsce stoją obce służby?
  • ·Chrapanie to nie wstyd ale choroba. Jak sobie z tym poradzić?

8. Zmarli:  - wieczny odpoczynek…

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
przy Parafii NSPJ we Włodawie
Bractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa działa w naszej parafii od 13 czerwca 2021 roku. Obecnie skupia 21 osób. Inicjatorem powołania tego stowarzyszenia wiernych był ks. Dariusz Parafiniuk. Zelatorką stowarzyszenia jest Dorota Wieliczko.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.