Ogłoszenia 03.12.2023

Ogłoszenia Parafialne – 03.12.2023r. - I Niedziela Adwentu

1. Codziennie o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.

2. Rozpoczynamy adwent, czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Roraty w naszej parafii w środy i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach Dzieci i Młodzież wraz z Rodzicami. Zabierzmy ze sobą lampiony do kościoła.

3. Informujemy, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 15-17 grudnia.

4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Celebrację Słowa Bożego w środę 6 XII na godzinę 19.00 do Kościoła.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa za kapłanów i o nowe powołania podczas adoracji przed Mszą o 18.00. Po Mszy św. harcerze organizują czuwanie modlitewne na które wszystkich serdecznie zapraszają.

7. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej parafii o 7.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski do godz. 13.00. Jest to święto patronalne młodzieży żeńskiej. Naszymi modlitwami otaczamy wszystkie niewiasty. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Spotkanie ministrantów i kandydatów w piętek po Mszy św. wieczorem.

9. Przypominamy o spotkaniu Dzieci klas 1 i Rodziców w niedzielę 10 grudnia o godz. 12.00 w kościele.

10. W ubiegłą niedzielę zostały poświęcone opłatki wigilijne. Są do nabycia po prawej stronie  przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego lub w zakrystii.

11. W niedzielę 17 grudnia po Mszach św. Harcerki z Włodawskiej Drużyny ,,Czeremcha” będą rozprowadzać ozdoby i słodkości świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na ich działalność statutową.

12. Również Dzieci i Młodzież z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzać pierniki i inne słodkości w niedzielę 17 grudnia.

13. Są do nabycia świece wigilijne: małe – 10 zł, średnie – 15 zł, duże – 20 zł i okolicznościowe po 30 zł.

14. Corocznym zwyczajem w naszym mieście przy parafii NSJ we Włodawie będzie organizowana Wigilia Miejska 17 grudnia. Są wystawione kosze do których możemy składać słodycze i owoce dla dzieci, z których będą zrobione dla nich prezenty.

15. Dochód z broszurek o O. Kajetanie jest przeznaczony na budowę pomnika.

16. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

17. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Leon Czapski, Robert Wilczek i Waldemar Kłucjasz, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

Jezu cichy i pokornego serca… Uczyń serca nasze według Serca Twego