Ogłoszenia - 2018-04-15

1.     W ubiegłą niedzielę

a.      ogłaszaliśmy o nominacji ks. Pawła na probostwo. Dzisiejszy dzień miał być dniem pożegnania. Sytuacja trochę się zmieniła. Według informacji z kurii ks. Paweł obejmie probostwo z dniem 1 maja. Mamy więc trochę więcej czasu na pożegnanie.

b.     odbyło się spotkanie ojców dzieci I komunijnych. Bóg zapłać panom za obecność. W czasie spotkania padło zaproszenie na warsztaty dla ojców. Warsztaty odbędą się w niedzielę – 29 kwietnia. Informacja jest na stronie internetowej. Zapisy u ks. proboszcza w zakrystii lub telefonicznie.

c.      odbyło się pierwsze spotkanie kursu ALPHA dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Dzisiaj kolejne po Mszy św.  o 18:00.

2.     W dniu dzisiejszym

wychodząc z kościoła można wziąć ankietę. Jest w niej słowo ks. proboszcza i prośba o odpowiedź na kilka pytań dotyczących parafii. Ankieta ta w nieco innej formie graficznej zamieszczona jest na stronie internetowej parafii. Bardzo zachęcamy do odpowiedzi na postawione pytania. Wypełniane ankiety można będzie składać w pudełkach pod chórem w przyszła niedzielę lub przesyłać drogą mailową.

3.     W dniu jutrzejszym

o godz. 19:00 odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej.

4.     W najbliższą niedzielę

we Włodawskim Domu Kultury o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie z wicemarszałkiem Sejmu RP p. Ryszardem Terleckim. Organizatorzy zapraszają.

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.
Akcja Katolicka
Leszek Popik
Parafialny Odziałał Akcji Katolickiej (POAK) istnieje przy naszej parafii od 16 listopada 1997 roku.