Ogłoszenia - 2018-04-15

1.     W ubiegłą niedzielę

a.      ogłaszaliśmy o nominacji ks. Pawła na probostwo. Dzisiejszy dzień miał być dniem pożegnania. Sytuacja trochę się zmieniła. Według informacji z kurii ks. Paweł obejmie probostwo z dniem 1 maja. Mamy więc trochę więcej czasu na pożegnanie.

b.     odbyło się spotkanie ojców dzieci I komunijnych. Bóg zapłać panom za obecność. W czasie spotkania padło zaproszenie na warsztaty dla ojców. Warsztaty odbędą się w niedzielę – 29 kwietnia. Informacja jest na stronie internetowej. Zapisy u ks. proboszcza w zakrystii lub telefonicznie.

c.      odbyło się pierwsze spotkanie kursu ALPHA dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Dzisiaj kolejne po Mszy św.  o 18:00.

2.     W dniu dzisiejszym

wychodząc z kościoła można wziąć ankietę. Jest w niej słowo ks. proboszcza i prośba o odpowiedź na kilka pytań dotyczących parafii. Ankieta ta w nieco innej formie graficznej zamieszczona jest na stronie internetowej parafii. Bardzo zachęcamy do odpowiedzi na postawione pytania. Wypełniane ankiety można będzie składać w pudełkach pod chórem w przyszła niedzielę lub przesyłać drogą mailową.

3.     W dniu jutrzejszym

o godz. 19:00 odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej.

4.     W najbliższą niedzielę

we Włodawskim Domu Kultury o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie z wicemarszałkiem Sejmu RP p. Ryszardem Terleckim. Organizatorzy zapraszają.

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.