Ogłoszenia 01.04.2024

Ogłoszenia Parafialne – 31.03.2024r. – Niedziela Zmartwychwstania

1. Poniedziałek Wielkanocny. Msze jak w niedzielę. Taca na KUL i wyższe Uczelnie w naszej diecezji.

2. Codziennie o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, oktawa Bożego Miłosierdzia i modlitwy przez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy.

3. W środę nabożeństwo do MBNP o 17.15.

4. W środę Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na nabożeństwo Drogi Światła (rozważanie tajemnic zmartwychwstania, na podobieństwo Drogi Krzyżowej) a następnie na słuchowisko na podstawie Dziejów Ap. Początek o 18.45 w Kościele. Będzie to miało miejsce  we wszystkie środy Okresu Wielkanocnego. Na tych spotkaniach będą zbierane ofiary na nowe figury do Szopki Bożonarodzeniowej PJ i na nowe drewniane  tabernakulum do Ciemnicy.

5. I-szy Czwartek miesiąca – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie oraz zakonne.

6. I-szy Piątek miesiąca: nabożeństwa po 7.00, po 16.00 i przed 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

7. W piątek na cmentarzu Nabożeństwo Modlitewne w int. zmarłych. O 17.00 będą czytane kartki wypominkowe złożone przez mieszkańców z ulic – wg. Alfabetu (zaczniemy od litery A). O 17.30 będzie procesja po cmentarzu i o 18.00 Msza Św. w intencji zmarłych. To będą kwartalne dni modlitw na cmentarzu. Następne spotkanie będzie w okolicach Odpustu, 3 – 16. VIII – Św. Rocha i 4 we IX albo w X.

8. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

  • Śmierć straciła władzę nad PJ, choć pozostał człowiekiem. O zmartwychwstaniu, które przekracza zasady i prawa rządzące światem.
  • Grób Boży to świadek zmartwychwstania Pana Jezusa. Skąd pewność, że jest autentyczny?
  • Przez lata była uwikłana w okultyzm i satanizm – poruszające świadectwo Marty
  • Chciałby grać tak, jak się Panu Bogu podoba – wywiad z odtwórcą roli Pawlaka w nowej ekranizacji „Samych swoich”
  • Materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marek Jaworski i Karolina Pacek, oboje  z naszej parafii - zapowiedź II. Mateusz Żelechowski i Klaudia Ochrymiuk, oboje z naszej parafii – zapowiedź I.

10. Zmarli: Marianna Jarząbek - wieczny odpoczynek…

Jezu cichy i pokornego serca… Uczyń serca nasze według Serca Twego

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
przy Parafii NSPJ we Włodawie
Bractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa działa w naszej parafii od 13 czerwca 2021 roku. Obecnie skupia 21 osób. Inicjatorem powołania tego stowarzyszenia wiernych był ks. Dariusz Parafiniuk. Zelatorką stowarzyszenia jest Dorota Wieliczko.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.