Ogłoszenia 14.04.2024

Ogłoszenia Parafialne – 14.04.2024r. – III Niedziela Wielkanocna

1. Codziennie o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i modlitwy przez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli. Zapraszam.

2. W środę nabożeństwo do MBNP o 17.15.

3. W środę Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zapraszają na 3 nabożeństwo Drogi Światła (rozważanie tajemnic zmartwychwstania, na podobieństwo Drogi Krzyżowej) a następnie na słuchowisko na podstawie Dziejów Ap. Początek o 18.45 w Kościele. Na tych spotkaniach będą zbierane ofiary na nowe figury do Szopki i na nowe drewniane  tabernakulum.

4. Spotkanie ministrantów w piątek o 18.45.

5. W niedzielę o 11.00 na plebanii spotkanie ekonomicznej rady parafialnej.

6. O. Jacek Romanek z Orchówka zaprasza na wielką Nowennę do Św. Antoniego z Padwy. W programie: 17.00 – Godzinki do św. Antoniego, 17.30 – nabożeństwo i  18.00 Eucharystia. Rozpoczęcie 16. 04 a zakończenie 11. 06. Szczegóły na plakacie.

7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza - taca na potrzeby Seminarium, a po Mszach zbiórka misyjna jako pomoc Kościołowi w potrzebie.

8. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

9. Zapraszamy wszystkich chętnych z KŻR i nie tylko, do wzięcia udziału w pielgrzymce do Loretto koło Warszawy, która odbędzie się 11 maja 2024 r. (sobota). Koszt 90 zł obejmuje przejazd autokarem i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii.

10. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

  • Regularne czytanie Pisma Św. pozwala poznać nam siebie – od czego zacząć przygodę ze Słowem Bożym?
  • Dlaczego o Ojcze nasz mówi się, że jest modlitwą doskonałą?
  • Kto popiera zabijanie dziecka pod sercem matki, wyklucza siebie z Kościoła. Nie zdajemy sobie sprawy, że dokonanie aborcji pociąga za sobą ekskomunikę.
  • Policjant nie dopuścił kapłana do umierających. My jako katolicy mamy swoje prawa i egzekwujmy je skutecznie.
  • Presja, emocje, pośpiech – na tym bazują przestępcy. Jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka, policjanta, pracownika banku?

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Żelechowski i Klaudia Ochrymiuk, oboje z naszej parafii – zapowiedź III. Krzysztof Jan Jakubiuk, kaw. zam. w Dołhobrodach i Barbara Maria Szczepaniak, panna z naszej parafii – zapowiedź II.

12. Zmarli: Albina Bil - wieczny odpoczynek…

Jezu cichy i pokornego serca… Uczyń serca nasze według Serca Twego

 

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
przy Parafii NSPJ we Włodawie
Bractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa działa w naszej parafii od 13 czerwca 2021 roku. Obecnie skupia 21 osób. Inicjatorem powołania tego stowarzyszenia wiernych był ks. Dariusz Parafiniuk. Zelatorką stowarzyszenia jest Dorota Wieliczko.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.