Ogłoszenia 07.04.2024

 

Ogłoszenia Parafialne – 07.04.2024 r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Codziennie o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, oktawa Bożego Miłosierdzia i modlitwy przez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli. Zapraszam.

2. W poniedziałek 8. IV Ur. Zwiastowania Pańskiego. Msze o 7.00, 10.00 i 18.00.

3. We wtorek 9. IV o 13.00 będzie odebrany zużyty sprzęt elektryczny. Sprzęt gromadzimy w jednym miejscu w środku na parkingu przy drzewie.

4. W środę nabożeństwo do MBNP o 17.15.

5. W środę Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na 2 nabożeństwo Drogi Światła (rozważanie tajemnic zmartwychwstania, na podobieństwo Drogi Krzyżowej) a następnie na słuchowisko na podstawie Dziejów Ap. Początek o 18.45 w Kościele.. Na tych spotkaniach będą zbierane ofiary na nowe figury do Szopki Bożonarodzeniowej PJ i na nowe drewniane  tabernakulum do Ciemnicy.

6. Spotkanie ministrantów w piątek o 18.45.

7. Za tydzień po Mszach Św. O. Paulini będą zbierali ofiary na pomnik Męczennika Kajetana.

8. W niedzielę o 11.00 na plebanii spotkanie duszpasterskiej rady parafialnej.

9. O. Jacek Romanek i Ojcowie z Orchówka zapraszają na wielką Nowennę do Św. Antoniego z Padwy. W programie: 17.00 – Godzinki od św. Antoniego, 17.30 – nabożeństwo i o 18.00 Eucharystia. Prośby można składać przy ołtarzu Antoniego. Szczegóły na plakacie.

10. Rodzina Katyńska zaprasza w piątek, 12. IV na Mszę św. o 10.30 w intencji Ojczyzny i zamordowanych w Katyniu.

11. W czwartek i piątek 11 i 12. IV, o godzinie 16.00 oraz o godz. 19.00 w Urzędzie Miasta Włodawa odbędą się spotkania dot. dofinansowania z programu Czyste Powietrze na: wymianę starych pieców i kotłów, ocieplenie domu i wymianę okien i drzwi. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z programu Czyste Powietrze.

12. W sobotę po Mszy o 18.00 Wieczernik Fatimski.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marek Jaworski i Karolina Pacek, oboje  z naszej parafii - zapowiedź III. Mateusz Żelechowski i Klaudia Ochrymiuk, oboje z naszej parafii – zapowiedź II. Krzysztof Jan Jakubiuk, kaw. zam. w Dołhobrodach i Barbara Maria Szczepaniak, panna z naszej parafii – zapowiedź I.

14. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

  • Obietnice Pana Jezusa przekazane przez św. s. Faustynę spełniają się na naszych oczach.
  • Czym jest i komu służy Apostolat Miłosierdzia Bożego?
  • Byli o krok od zabicia swojego dziecka. Dziś odważnie mówią, że Bóg uratował ich od największego grzechu i błędu – świadectwo rodziców 7-letniego Kacpra.
  • Dyskusja o dopuszczalności zabijania dziecka poczętego przyjmuje ostry bieg. Jak powinien do tego podchodzić katolik?
  • Od miesięcy słyszymy, że wszystko co ma w nazwie „katolicki”, jest podejrzane. Chodzi o zastraszanie ludzi Kościoła.
  • O kontrowersyjnych zmianach w polskiej edukacji, o lekturach i historycznych zagadnieniach, które mają zniknąć ze szkolnego programu.
  • Choroby kręgosłupa dotykają coraz więcej osób – jakie są nowocześniejsze metody leczenia tych schorzeń?

15. Zmarli: Piotr Kloc, Dariusz Gruszczyński i Zbigniew Czyż - wieczny odpoczynek…

Jezu cichy i pokornego serca… Uczyń serca nasze według Serca Twego

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
przy Parafii NSPJ we Włodawie
Bractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa działa w naszej parafii od 13 czerwca 2021 roku. Obecnie skupia 21 osób. Inicjatorem powołania tego stowarzyszenia wiernych był ks. Dariusz Parafiniuk. Zelatorką stowarzyszenia jest Dorota Wieliczko.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.