Ogłoszenia - 2018-05-13

     I.            W ubiegłym tygodniu:

1.      Bóg zapłać osobom które wzięły udział w procesji z racji I niedzieli miesiąca. Bóg zapłać także Zelatorom i członkom Kółek Różańcowych za udział w zmiance, która odbyła się po Mszy wieczorowej. 26 maja, w sobotę jedziemy z pielgrzymką do Kodnia i Kostomłot. Wyjazd jest fundowany przez p. Mariusza Zańko. Odpłata uczestnika to koszt ubezpieczenia 5 zł. Jest jeszcze 7 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.

2.      We wtorek – 8 maja – z racji św. Stanisława modliliśmy się w intencji śp. Ks. Stanisława Dadasa. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a w szczególności dziękujemy Kółkom Różańcowym, Pszczelarzom i wspólnocie AA za ofiarowane Msze św. W dzień imienin ks. Stanisława Pan powołał do wieczności śp. Alfreda Dadasa – ojca ks. Stanisława. Pogrzeb odbył się w ubiegły czwartek. Z naszej parafii na pogrzebie była delegacja.

 II.            Dzisiaj – VII niedziela wielkanocna

1.      W Parczewie – Diecezjalny Dzień Rodziny. Początek o godz. 10:30. Informacje na stronie parafialnej. 

2.      Nabożeństwo fatimskie od godz. 17:00

3.      13 i 14 maja ( niedziela – poniedziałek ) – swoje święto obchodzić będzie Szkoła Muzyczna. Dzisiaj  koncert o godz. 19:00 w kościele św. Ludwika, a w poniedziałek o 17:00 w Sali Domu Kultury. 15 maja mija czas na składanie podań o przyjęcie do Szkoły Muzycznej na rok 2018/2019. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub po koncertach.

1.      Kurs Alpha dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 19:00

III.            W tygodniu:

1.      Przygotowanie do I komunii według harmonogramu wywieszonego w gablocie i podanego w Internecie.

2.      W piątek od godz. 16:00 do 17:30 spowiedź dzieci wg. harmonogramu podanego w gablocie i na stronie internetowej. W tym czasie dzieci mają bezwzględne pierwszeństwo w spowiedzi.  Rodziców i inne osoby zainteresowane zapraszamy do spowiedzi wcześniej w tygodniu. Jak zwykle 30 min przed Mszą św. i dodatkowo 16 i 17 maja (środa i czwartek ) w godz. 19:00 – 20:00.

3.      I komunia – w sobotę o godz. 12:00

IV.            W przyszłą niedzielę

·        odbędzie się poświęcenie pól w Korolówce i w Lucie – o godz. 15:00

  V.            Inne sprawy

1.      Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli wypełnione ankiety. Wpłynęło 129 ankiet. Rozstrzał spraw poruszanych w ankietach jest bardzo szeroki. Niektóre uda się z pewnością załatwić dość szybko, inne będą wymagały dłuższego czasu. Są też takie które, wykraczają poza kompetencje parafii bo należą np. do prawa liturgicznego ( o tym decyduje papież ) bądź innych organów – jak chociażby sprawa organizacji cmentarza komunalnego. Niemniej jesteśmy jako duszpasterze zadowoleni z każdego Waszego głosu i z pewnością pomoże on zrozumieć lepiej Wasze patrzenie na parafię.

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.