Ogłoszenia 13 listopada 2022

 1. Dzisiaj wielka Uroczystość – J E Ks. Bp Kazimierz Gurda uroczyście wniesie Relikwie Bł. Męczenników Podlaskich do naszej świątyni i rozpocznie się Ich kult. Bardzo proszę mężczyzn do utworzenia Wspólnoty Strażników Kościoła. Proszę zgłaszać się do ks. Proboszcza.
 2. Adoracja Najświętszego Sakr. 17.00 – 18.00. Trwa Nowenna do Chrystusa Króla
 3. Modlitwy w intencji zmarłych:
  • 13.XI i 20. XI – w niedzielę – za księży, zakonników, siostry zakonne poległych za ojczyznę, dobrodziejów naszej parafii
  • 14 – poniedziałek i 23 - środa. XI; ulice: Asnyka, Boczna, Bursztynowa, Chabrowa, Czerwonego Krzyża, Diamentowa, Długa, Estery, Gospodarcza, Jana Pawła II i Jasna
  • 15 – wtorek i 24 – czwartek. XI; ulica Chełmska część I
  • 16 – środa i 25 – piątek. XI; ulica Chełmska część II
  • 17.XI – czwartek i 26.XI – sobota.; ulice: Korolowska, Kraszewskiego, Kupały, Mickiewicza, Lubelska, Lipowa, Lotnicza, Malinowa, Łęckiej i Korolówka wieś i kolonia
  • 18 – piątek i 27 - niedziela – ulice: Orzeszkowej, Partyzantów, Piastowska, Przechodnia, Prusa, Różana, Rzeckiego, Rynek, Reymonta, Reja. Rubinowa
  • 19. XI sobota i 28. XI – poniedziałek; ulice: Saska, Sawki, Semki, Sierpińskiego, Słowackiego, Staszica, Szmaragdowa, Suchawska, spoza parafii i bez adresu
  • 21. XI - poniedziałek i 29. XI – wtorek; ulice: ulica 1000-lecia
  • 22. XI – wtorek i 30. XI – środa; ulice: Ulany, Wspólna, Waligóry, Wojska Polskiego, Wokulskiego, Wyrzykowska, Zachodnia, Zabagonie, Zapolskiej, Ziemowita, Żeromskiego, Żołnierzy WIN, Żytnia
 4. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy św. wieczorowej o 18.45.

 5. W najbliższy piętek (18 listopada) odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Rejonie Radzyńskim. W programie jest wspólna Eucharystia o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz agapa. Wyjazd z naszej parafii będzie o godz. 16.00. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Koszt wyjazdu to 10 zł.

 6. Za tydzień w niedzielę 20.11, o godz. 19.00 (po Mszy św.) koncert w wykonaniu      naszego chóru „Fletnia Pana” oraz Męskiego chóru z parafii MB Różańcowej ze Sławatycz (szczegóły na plakacie w gablocie).
 7. Organizujemy Zabawę Andrzejkową dla dzieci i młodzieży z klas od 4 do 8, która odbędzie się 26 listopada. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele parafialnym. Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł. Osoby chętne prosimy o zapisy w zakrystii. 
 8. Katolickie Echo Podlasia
  • Co to znaczy lokalny patriotyzm
  • Co jest przyczyna wzrostu samobójstw wśród seniorów jak pomóc osobie znajdującej się w kryzysie.
  • Czyściec co mówią o nim Święci i Ewangelia
  • Były więzień głosi rekolekcje, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.
  • Dieta dr Ewy Dąbrowskiej
 9. W minionym tygodniu odeszli do Pana ś.p. Dariusz Sobstyl, Marek Stolarczyk i Kazimiera Ślipska, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
przy Parafii NSPJ we Włodawie
Bractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa działa w naszej parafii od 13 czerwca 2021 roku. Obecnie skupia 21 osób. Inicjatorem powołania tego stowarzyszenia wiernych był ks. Dariusz Parafiniuk. Zelatorką stowarzyszenia jest Dorota Wieliczko.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.