Marsz w obronie życia

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w dniu 28 grudnia 2022 r., Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie zaprasza wszystkich, którym leży na sercu dobro ludzkiego życia, na wspólną modlitwę i Marsz w Obronie Życia.

Rozpoczniemy o godz. 18.00 wspólną Eucharystią w kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie odbędzie się przemarsz ulicami naszego miasta do kościoła św. Ludwika. W czasie przemarszu będziemy się modlić na różańcu i śpiewaćkolędy.

W kościele św. Ludwika na zakończenie naszej wspólnej modlitwy będzie nabożeństwo ekspijacyjne.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.