Ogłoszenia 28.05.2023

Ogłoszenia Parafialne  – 28.05.2023r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Zapraszam codziennie na Adorację o 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu: Różaniec, Nabożeństwa Majowe, a od czwartku rozpoczną się Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Biały Tydzień codziennie o 17.30 – nabożeństwo a następnie Msza Św. o 18.00. W sobotę na zakończenie pielgrzymka do Pratulina i Kodnia.

3. Jutro Święto NMP, Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

4. Jutro, 29. V – 7 dzień Nowenny do Św. Michała Archanioła.

5. Spotkanie Dzieci z klas 4 wraz z Rodzicami przed rocznicą I Komunii św. w poniedziałek (29 maja) o godz. 19.00.

6. We wtorek o 19.00 spotkanie dla Zelatorów Kółek Różańcowych.

7. W środę, 31 maja – Święto Nawiedzenia NMP. Nowenna do MBNP o 17.00.

8. I-szy czwartek miesiąca – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszam na modlitwy za kapłanów i o nowe powołania oraz na Godzinę Świętą po Mszy Św. o 18.00.

9. I-szy piątek miesiąca. Msze Św.: o godz. 7.00 z nabożeństwem, o godz. 16.00 z nabożeństwem i na zakończenie Adoracji.  Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spotkanie ministrantów po Mszy św. wieczorem.

10. I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwa z Różańcem Wynagradzającym po Mszy św. o 7.00 i o 17.00.

11. Katecheza chrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych przed chrztem odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godz. 9.00 w sali bł. Karoliny.

12. Katechezy narzeczeńskie w soboty w czerwcu o godz. 19.00 w sali bł. Karoliny.

13. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja o godz. 17.00 i procesja Eucharystyczna, a po Mszy św. o 18.00 spotkanie dla Kółek Różańcowych.

14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Jakub Pastwa, kaw. zamieszkały w Piotrawiny i Klaudia Pietrzak, panna z naszej parafii; Krystian i Klaudia Marchul, cywilnie związani, oboje z naszej parafii – zapowiedź pierwsza.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na: Relikwiarium, Obraz i relikwie Bł. Męcz. czy na Figurę Św. Michała Arch.

16. Katolickie Echo Podlaskie. Warto przeczytać:

  • Jak wierzący mogą otworzyć się na działanie Ducha Św. i dlaczego charyzmaty są darami szczególnymi?
  • W kościele istnieją kryteria precyzyjne ujmujące kwestie prywatnych objawień i towarzyszących im znaków? Jak należy to rozumieć?
  • Czy delator może usunąć członka z koła różańcowego?
  • Z czego wynikał i jak się przejawiał ogromny szacunek prymasa Stefana Wyszyńskiego do kobiet.
  • Mocno rozczarowała się Rosją i Rosjanami. Wojna na Ukrainie oczami dziennikarki Barbary Włodarczyk, która od 30 lat przygotowuje reportaże z Rosji.

17. W intencji Zmarłych: Darosława Piróg., Stefana Misiora – tatusia O. Sławomira i Stanisława Ficnera.  Wieczny odpoczynek …

Chór "Fletnia Pana"
Chór "Fletnia Pana" powstał w 1978 roku przy kościele św. Ludwika we Włodawie. Od 1 lipca 1993 roku działa przy nowej Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, gdzie spełnia posługę liturgiczną, która jest podstawowym jego zadaniem.
Matki w modlitwie
Krystyna Popławska
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.
przy Parafii NSPJ we Włodawie
Bractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa działa w naszej parafii od 13 czerwca 2021 roku. Obecnie skupia 21 osób. Inicjatorem powołania tego stowarzyszenia wiernych był ks. Dariusz Parafiniuk. Zelatorką stowarzyszenia jest Dorota Wieliczko.
Domowy Kościół
Gałąź rodzinna ruchu światło - życie
Istnieje przy naszej parafii od chwili jej powstania. Jest to ruch świeckich w oparciu o struktury Kościoła, przy aktywnym współudziale kapłana.
Poradnia Rodzinna
Katechezy dla narzeczonych
"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz potrzeć razem w tym samym kierunku" - A.de Saint-Exupery
Kółka różańcowe
Jest to jedna z najliczniejszych wspólnot istniejących na terenie naszej parafii
Punkt Charytatywny
Caritas
Istnieje przy naszej parafii od 1993 roku. Swoją opieką otaczamy rodziny ubogie i wielodzietne naszej parafii
Biblioteka
Biblioteka Parafialna istnieje od 4 lutego 1994 roku. Została utworzona ze zbiorów ofiarowanych przez Parafian oraz zakupionych przez Proboszcza parafii.